REKLAMA

 

Wydarzenia i imprezy Bielsk Podlaski i powiat bielski. Kwiecień 2022

Wydarzenia i imprezy w Bielsku i powiecie bielskim w kwietniu 2022 roku

 

2 kwietnia (sobota)

Miejska Biblioteka Publiczna i Bielski Dom Kultury (ul. 3 Maja 2) w Bielsku Podlaskim będą świętować Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Tego dnia od godziny 13.00 najmłodszych wraz z rodzicami zaprasza Bielski Dom Kultury przy ulicy 3 Maja 2. Zaplanowano: wymianę książek dziecięcych, czytanie Baśni Andersena, warsztaty robienia zakładek do książek, czytanie performatywne. Atrakcje przeplecione będą największymi muzycznymi hitami dziecięcymi, które odtworzy DJ Masio. O godzinie 17.00 zaplanowano też filmową niespodziankę.

O godz. 10.00 Miejska Biblioteka Publiczna (ul. Kazimierzowska 14) w Bielsku Podlaskim zaprasza na warsztaty wielopokoleniowe oświęcone przygotowywaniu pisanek zdobionych woskiem. Oferta skierowana jest do rodzi z dziećmi powyżej siódmego roku życia. Zapisy prowadzone są w oddziale dla dzieci biblioteki.

 

3 kwietnia (niedziela)

Stowarzyszenie Bielskie Babeczki organizuje wspólne charytatywne gotowanie potraw wielkanocnych w Parku Królowej Heleny w Bielsku Podlaskim. Akcja odbędzie się w godzinach: 13.00 – 16.00 w okolicach amfiteatru miejskiego.

O godz. 16.00 kolejne spotkanie w Muzeum Małej Ojczyzny w Studziwodach. Odbędzie się ono pod hasłem „Szastały. Wieś mieszczańska przy zaściankach szlacheckich”. Spotkanie poprowadzi Iwona Zinkiewicz, badaczka tradycji historycznej wsi, a zostanie ono zorganizowane w ramach projektu „Szkoła podlasko-białoruskich kulturowych i historycznych tradycji”.

Kino w BDK. Bilety w cenie 20 i 17 zł na pół godziny przed seansem. Pierwszy film od godz. 13.00 i będzie tp UPS 2 Bunt na Arce Iirlandzka animacja i kino familijne, a ostatni o godz. 19.00 - polska komedia Jakoś to będzie. O godz. 15.00 - Cud Guadalupe (dramat produkcji USA), a o godz. 17.00 - Za duży na bajki (film familijny produkcji polskiej).

 

6 kwietnia (środa)

„Motocyklem na Krym” - spotkanie z podróżnikami w ramach cyklu „Kawa i herbata”, organizuje Bielski Dom Kultury (ul. 3 Maja 2). Początek godz. 19.00.

7 kwietnia (czwartek)

Bielski Dom Kultury zaprasza na wernisaż wystawy prac bielszczanek Anny Mateuszuk i Aleksandry Sorokin. Otwarcie o godz. 16.00 w Galerii Sztuki Bielskiego Domu Kultury, przy ulicy 3 Maja 2 w Bielsku Podlaskim. Wstęp wolny. Wystawę będzie można oglądać do 4 maja 2022 roku w godzinach pracy BDK-u.

Bielski Dom Kultury zaprasza na spotkanie z białoruskim pisarzem, poetą i historykiem Uładzimirem Arłowem. Spotkanie połączone zbędzie z prezentacją nowej książki pt. „Porucznik Piatrowicz i chorąży Duch. Ballady” . Początek o godzinie 17.00 w sali teatralnej BDK-u przy ulicy 3 Maja 2 w Bielsku Podlaskim.

 

8 kwietnia (piątek)

Towarzystwo Kultury Białoruskiej w Białymstoku i Bielski Dom Kultury zapraszają na eliminacje centralne 51 konkursu recytatorskiego "Ojczyste słowo"  godz. 9. 00  w Bielskim Domu Kultury przy ul. 3 Maja 2.

Muzeum Obojga Narodów w Bielsku Podlaskim zaprasza na wernisaż wystawy pejzaży ze zbiorów Muzeum Podlaskiego w Białymstoku. Wernisaż zaplanowano  o godzinie 12.00 w muzeum w ratuszu przy ul. Mickiewicza 44 w Bielsku Podlaskim.

Wernisaż prac plastycznych  Tymoteusza Muśki, w świetlicy wiejskiej w Dubnie (gmina Boćki) o godz,18.00. Organizator GOK w Boćkach. Wystawa będzie czynna do 30 czerwca.

 

10 kwietnia (niedziela)

Bielski Dom Kultury zaprasza na VII Jarmark Wielkanocny. Odbędzie się on w godzinach 12.00 – 16.00 na placu pod ratuszem.

 

28 kwietnia (czwartek)

O godz. 17.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Bielsku Podlaskim przy ul. Kazimierzowskiej zaprasza na spotkanie autorskie z Haliną Maksymiuk, autorką książki „Słova na Vietrovi”. Prozy będącej zapisem 15 niezwykle sugestywnych historii, jak pisze wydawca, opowiedzianych brawurowo prze autorkę w języku, który dopiero w naszym stuleciu zaczął nabierać literackiego szlifu i blasku. Wiodącym motywem tej książki są narodziny i śmierć, młodość i starość, miłość i nienawiść, gwałt i zemsta, tęsknota za lepszym losem i zwątpienie w obliczu nieustępliwego fatum.

 

Kalendarium w trakcie uzupełniania


(ms)

 

 

REKLAMA

Facebook

Instagram