Wydarzenia i imprezy w Bielsku Podlaskim i w powiecie bielskim. Styczeń 2020.

5 STYCZNIA (niedziela)

Miejski Ośrodek Kultury w Brańsku zaprasza na plac miejski przy szopce o godz. 13.00 na świąteczne kolędowanie. W programie m.in. uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu "Ozdoba świąteczna na Boże Narodzenie", Herody w wykonaniu Regionalnego Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca Seniorów "Mazowia" z Wysokiego Mazowieckiego, degustacja świątecznych potraw. Wspólne kolędowanie z zespołem "Sami Swoi".

6 STYCZNIA (poniedziałek)

VII BIELSKI ORSZAK TRZECH KRÓLI - O godz. 10.30 -początek Orszaku. Msza św. w Parafii Opatrzności Bożej, scenki w wykonaniu parafii Miłosierdzia Bożego i Bazyliki. Zakończenie Orszaku na placu przy Ratuszu ok. godz.12.30. Życzenia świąteczne i noworoczne, postny bigos.

10 STYCZNIA (piątek)

Miejska Biblioteka Publiczna w Bielsku Podlaskim zaprasza o godz. 16.00 na wieczór autorski z Piotra "Kota" Świetlińskiego. W programie promocja nowego tomiku poezji Piotra "Tropem kocich łap". Wstęp wolny.

30. Wieczór Kolęd organizuje Bielski Dom Kultury (ul. Kopernika 3) o godzinie 17.30. Wystąpią zespoły z BDK-u oraz zaproszeni goście. Wstęp wolny.

Związek Ukraińców Podlasia i Gminny Ośrodek Kultury w Orli zapraszają o godz. 19.00 do siedziby GOK przy ul. Mickiewicza na koncert i Wertep (przedstawienie bożonarodzeniowe) w wykonaniu zespołu wokalno-instrumentalnego "Czornobriwci" z Hoszczy (Ukraina). Wstęp wolny.

11 STYCZNIA (sobota)

Kolędowanie we wsi Augustowo (gm. Bielsk Podlaski). Od godz. 13.30 kolędowanie we wsi. Godz.18.00 koncert w świetlicy wiejskiej. Kolędują i występują:"Hramnicy" (Mińsk Białoruski), "Żemerwa" (Studziwody). Organizator: Muzeum Małej Ojczyzny, parafia prawosławna w Augustowie i sołtys.

12 STYCZNIA (niedziela)

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 z DNJB im. J. Kostycewicza w Bielssku Podlaskim. Bielskim sztabem dowodzi Krzysztof Olejniczak, a całe wydarzenie organizują członkowie Stowarzyszenia Kreatywny Bielsk Podlaski. Koncerty i licytacje na hali „Trójki" będą trwały od godz.12.00 do 18.00. Gwiazdą bielskiego koncertu WOŚP będzie hiphopowy zespół ze Szczecina – Łona i Webber.

18 STYCZNIA (sobota)

XX Jubileuszowy Ogólnopolski Festiwal Kolędy i Pastorałki Współczesnej "Kantyczka 2020" odbędzie się w Bielskim Domu Kultury przy ul. Kopernika 3. Impreza trwać będzie cały dzień. Wstęp wolny.
 
W gminnym Centrum Kultury w Orli (ul. Mickiewicza 4) warsztaty artystyczne MAŁY PICASSO dla dzieci. Godz. 12.00 - 14.00.

19 STYCZNIA (niedziela)

XX Jubileuszowy Ogólnopolski Festiwal Kolędy i Pastorałki Współczesnej "Kantyczka 2020" w Bielskim Domu Kultury przy ul. Kopernika 3. Impreza trwać będzie cały dzień. Wstęp wolny. 

22 STYCZNIA (środa)

W Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bielsku Podlaskim przy ul. Kazimierzowskiej 14 odbędzie się o godz.16. 00 "Ekumeniczny wieczór kolęd i pastorałek". Podczas koncertu wystąpią: zespół dziecięcy "Lanok" z Niepublicznego Przedszkola nr 1 im. św.Młodzieńca Gabriela w Bielsku Podlaskim, dzieci z Przedszkola na Hołowiesku,
Wolontariusze ESC Stowarzyszenia Kulturalnego "Pocztówka" z Policznej, grupa z Kościoła Chrystusowego w Bielsku Podlaskim, chór z cerkwi Narodzenia NMP w Bielsku Podlaskim, zespół Stowarzyszenia Ojcowizna Ziemi Bielskiej, "Podlaskie Kukułki"z Zespołu Szkół nr 4 im.Ziemi Podlaskiej w Bielsku Podlaskim

25 STYCZNIA (sobota)

Gminny Ośrodek Kultury w Orli zaprasza na II Przegląd Orlańskie Kolędowanie. Początek godz.16.00 w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Orli (ul. Mickiewicza 4). Wstęp wolny

Opr. (ms)

 

Kalendarium w uzupełnieniu

Wydarzenia i imprezy w Bielsku Podlaskim i w powiecie bielskim. Grudzień 2019.

1 GRUDNIA (niedziela)

Przy cerkwi św. Archanioła Michała w Bielsku Podlaskim (tzw. niebieskiej) w godz. 9.00 -12.00 odbędzie się charytatywny kiermasz słodkości. Organizator Bractwo Młodzieży Prawosławnej. Dochód ze sprzedaży ciast zostanie przekazany schronisku dla bezdomnych zwierząt "Ciapek" w Hajnówce.

2 GRUDNIA (poniedziałek)

Z mieszkańcami Bielska spotka się Mikołaj z Laponii. Na scenie pod ratuszem już od godziny 14.00 Studio Piosenki „Fart” z Bielskiego Domu Kultury będzie śpiewało kolędy. Mikołaj pojawi się o 14.30. Przedefilują przed nim reprezentacje osiemnastu przedszkoli, szkół i placówek opiekuńczych, których podopieczni zaprezentują specjalnie przygotowane na tę okazję programy. Będą one oceniane przez Mikołaja i towarzyszących mu jurorów, a najciekawsze z nich zostaną nagrodzone.

5 GRUDNIA (czwartek)

Bielski Dom Kultury zaprasza na podsumowanie konkursu na ozdobę bożonarodzeniową, które odbędzie się we czwartek o godzinie 10.00 w Bielskim Domu Kultury przy ulicy Kopernika 3.

W Szkole Podstawowej numer 4 imienia Adama Mickiewicza w Bielsku Podlaskim (ul. Mickiewicz 126) odbędzie się dzień otwarty. Początek spotkania o godzinie 16.30 w sali gimnastycznej.

6 GRUDNIA (piątek)

Doroczna Gala Sportu Miasta Bielsk Podlaski rozpocznie się o godzinie 13.00 w Bielskim Domu Kultury przy ulicy Kopernika 3. W jej trakcie Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski nagrodzi najlepszych sportowców, trenerów i działaczy kończącego się roku.

7 GRUDNIA (sobota)

Muzeum w Bielsku Podlaskim zaprasza dzieci w wieku od 5 do 12 lat wraz z opiekunami na warsztaty rodzinne "Czas przystroić choinkę". Warsztaty te odbędą się  o godzinie 12.00 w muzeum w budynku ratusza, przy ulicy Adama Mickiewicza 45 w Bielsku Podlaskim. Bilet wstępu - 7 zł za dziecko, opiekun - wstęp wolny. Zapisy i szczegółowe informacje w siedzibie muzeum oraz pod numerem telefonu: 509 336 841. Jednocześnie bielskie muzeum zaprasza grupy szkolne i przedszkolne na przygotowane specjalnie dla nich "Warsztaty Bożonarodzeniowe 2019".

Gminny Ośrodek Kultury w Orli zaprasza na prezentację filmu "Koncert życia" w reż. Mikołaja Wawrzeniuka (zdjęcia: Roman Wasiluk) o godz. 17.00 w Gminnym Centrum Kultury.

8 GRUDNIA (niedziela)

Rozpoczynają się XVIII Wieczory Muzyki Cerkiewnej w Bielsku Podlaskim. Miejscem koncertów będzie Cerkiew Zaśnięcia NMP w Bielsku Podlaskim przy ulicy Mickiewicza 179. Organizatorem wydarzenia jest Instytut Kultury Prawosławnej i Bielski Dom Kultury. Wstęp wolny. Uroczyste otwarcie - godzina 16.30. Godz. 17.00 - koncert chórów.

10 GRUDNIA (wtorek)

Gminne Centrum Kultury w Orli zaprasza na warsztaty artystyczne dla dorosłych.  Świąteczne dekoracje. Początek godz.16.00

12 GRUDNIA (czwartek)

Gminne Centrum Kultury w Orli zaprasza na wystawę i promocję książki Katalog ręczników ludowych gminy Orla o godz.17.00. Wstęp wolny

14 GRUDNIA (sobota)

Gminne Centrum Kultury w Orli zaprasza na warsztaty artystyczne dla dzieci Mały Picasso. W godz.12-14.

Bielska Grupa Teatralna The M.A.S.K. zaprasza na premierę swojej nowej sztuki. Będzie to "Ich czworo" Gabrieli Zapolskiej w reżyserii Mateusza Sacharzewskiego. Początek spektaklu  o godzinie 19.00 w Kreatywnym Centrum Kultury przy ulicy Studziwodzkiej 35A w Bielsku Podlaskim.

15 GRUDNIA (niedziela)

Rada rodziców przedszkola im. Sióstr Sercanek w Brańsku przy współpracy z dyrekcją, personelem, dziećmi oraz rodzicami przedszkolaków serdecznie zapraszają mieszkańców Brańska i okolic na Kiermasz Bożonarodzeniowy. Celem kiermaszu jest doposażenie placu zabaw.Organizatorzy zachęcają do czynnego udziału zarówno w zakupach , jak i ofiarowaniu fantów na kiermasz. Do nabycia będą wszelkiego rodzaju ozdoby choinkowe, stroiki, bombki, kartki świąteczne, pyszne domowe wypieki , kartacze, smalec itp.
Kiermasz odbędzie się na placu przy kościele pw. WNMP w Brańsku w godz. 10.00. - 14.00.

Drugi dzień XVIII Wieczorów Muzyki Cerkiewnej w Bielsku Podlaskim. W cerkwi Zaśnięcia NMP o godz.18.00 koncert chórów. Wstęp wolny.

Spektakl w Kreatywnym. Wytwórnia "KDIT - Komedie Dramaty Inne Tematy" zaprezentuje spektakl  "Wniebowzięte. Komedia Lotnicza". Początek występu o godzinie 17.00 w Kreatywnym Centrum Kultury (ul. Studziwodzka 35A) w Bielsku Podlaskim. Bilety w cenie 20 zł, do kupienia w The Barber House oraz bezpośrednio przed wejściem na spektakl.

Piąta edycja Jarmarku Bożonarodzeniowego Bielskiego Domu Kultury odbędzie się w godzinach 11.00 - 15.00 na Placu Jana Pawła II, w pobliżu ratusza w Bielsku Podlaskim. Chętni do wystawienia swojego rękodzieła mogą się zgłaszać do 12 grudnia do Bielskiego Domu Kultury (telefon 85 730 34 14).

18 GRUDNIA (środa)

Gminne Centrum Kultury w Orli zaprasza na spotkanie autorskie z pisarką Magdaleną Stopą autorkę książki Podwaliny drewniane domy Podlasia i ich mieszkańcy. godz. 16.00.

19 GRUDNIA (czwartek)

Kino w twoim mieście zaprasza do Gminnego Centrum Kultury na projekcję filmów: Śnieżna Paczka - godz.10.00, Jak poślubić milionera - godz. 13.00, Boże Ciało - godz. 18.00, Proceder - godz. 20.00. Bilety -18 zł i 15 zł - ulgowy i grupowy. 

Betlejemskie Światło Pokoju po raz kolejny dotrze do Bielska Podlaskiego. Jego uroczyste przekazanie będzie miało miejsce o godzinie 16.00 na Placu Jana Pawła II przed ratuszem. Organizuje je Hufiec ZHP w Bielsku Podlaskim.

DKF "Kino Znicz" zaprasza do Bielskiego Domu Kultury na godz. 19.00. Wyświetlana będzie francuska komedia.

20 GRUDNIA (piątek)

O godz. 17.00 w hali sportowej Zespołu Szkół im. Armii Krajowej w Brańsku odbędzie się „Podlaska Wigilia u Skowronków". Oficjalnymi organizatorami wydarzenia są wicemarszałek województwa podlaskiego Stanisław Derehajło, burmistrz Brańska Eugeniusz Koczewski oraz Stowarzyszenie Artystyczne Skowronki. Zaplanowano m.in. jak dzielenie się opłatkiem, przemówienia i wizytę świętego Mikołaja. Nie zabraknie też koncertu okolicznościowego Skowronków.

Gminne Centrum Kultury w Orli zaprasza na warsztaty artystyczne dla dorosłych.  Świąteczne dekoracje. Początek godz.16.00

21 GRUDNIA (sobota)

Gminne Centrum Kultury w Orli zaprasza na warsztaty artystyczne dla dzieci Mały Picasso. W godz.12-14.

31 GRUDNIA (wtorek)

Pożegnanie 2019 roku – Powitanie Nowego 2020 Roku, czyli "Sylwester pod gwiazdami", odbędzie się w amfiteatrze miejskim w Parku Królowej Heleny. Start w sylwestra 31 grudnia  o godz. 23.00. Impreza rozpocznie się taneczną muzyką zespołu "Summer Night", a przed północą życzenia noworoczne złoży burmistrz. Nowy rok powitamy spektaklem teatru ognia w wykonaniu aktorów Agencji "Sarmata" z Sandomierza. Po nim, do godziny 1.00 będziemy bawić się z zespołem "Summer Night".

 

Opr. (ms)

Kalendarium w uzupełnieniu

Facebook

Instagram