REKLAMA

 

Wydarzenia i imprezy Bielsk Podlaski i powiat bielski. Marzec 2022

Wydarzenia i imprezy w Bielsku i powiecie bielskim w marcu 2022 roku.

 

5 marca (sobota)

Dobroczynny kiermasz ciast i zbiórka artykułów chemii gospodarstwa domowego, a także pampersów i żywności dla niemowląt rozpocznie się w sobotę o godzinie 13.00 w Parku Królowej Heleny, opodal amfiteatru miejskiego. Wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Nasza Siostra Ukraina”, a jego organizatorem jest stowarzyszenie „Bielskie Babeczki”.

„Bielsk Punkowy Fest”, czyli koncert muzyki punkowej rozpocznie się w sobotę o godzinie 18.00 w Bielskim Domu Kultury przy ulicy 3 Maja 2 w Bielsku Podlaskim. W trakcie koncertu odbędzie się zbiórka funduszy na rzecz pomocy Ukrainie, którą organizuje Związek Ukraińców Podlasia. Wstęp płatny – wejściówka w cenie 20 zł. Więcej informacji w wydarzeniu na Facebooku.

Jakub Poczęty będzie głównym aktorem pokazu typu stand-up, który odbędzie się w sobotę  o godzinie 19.00 w Kreatywnym Centrum Kultury przy ulicy Studziwodzkiej 35a w Bielsku Podlaskim. Wstęp płatny. 

O godzinie 16.00  koncert Zespołu "Crazy Babki" z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet w Gminnym Ośrodku Kultury w Orli. Koncert będzie podsumowaniem całorocznej pracy zespołu, który na cotygodniowych spotkaniach szkoli swoje umiejętności. "Crazy Babki" zadebiutowały w Policznej podczas występu realizowanego w ramach projektu "Głupiec, Komediant, Aktor - po polsku nawet bez słów". Ponadto wystąpiły podczas III Przeglądu "Orlańskie Kolędowanie" wykonując kolędy Dobry Weczir Tobi oraz Jingle Bells. Kierownikiem artystycznym zespołu jest Adam Bogdanowicz, zaś organizacyjnym Karina Jaroszewicz.

 

6 marca (niedziela)

Kino Bielskiego Domu Kultury zaprasza na kolejne seanse filmowe  od godziny 13.00. W programie: 13,00 – Potworna rodzinka 2,od lat 6, godz. 15.00 – 8 rzeczy, których nie wiecie o facetach, od lat 13, godz. 17.00 – Wyjdź za mnie, od lat: 13, 19.15 – Batman, od lat 16. Wstęp płatny. Bilety do nabycia przed seansem.

Dzień Kobiet w Bielskim Domu Kultury (ul. 3 Maja 2). Od godz 12.30 - warsztaty plastyczne, od godz. 14.00 - zajecia zdrowego kręgosłupa Aja Studio Fit, od godz. 13.00 wiosenne nowości pielęgnacyjne Mary Kay, od godz. 16.00 spotkanie z brafiterką, od godz. 15.30 - warsztaty taneczne , od godz. 16.00 do 17.00 koncert i loteria oraz inne atrakcje m.in: pokazy kosmetyczne i fotografie w stylu retro. 

O godz. 15.00  koncert w Gminnym Centrum Biblioteczno-Kulturalnym w Wyszkach Olega Kobzara, w którego wykonaniu usłyszymy min. dumkę ukraińską. Koncert odbędzie się w Wyszkach w Gminnym Centrum Biblioteczo-Kulturalnym z okazji zbliżającego się dnia Kobiet. Zapraszamy wszystkich a przede wszystkim Panie!

 

7 marca (poniedziałek)

Zegarkowy Bielsk - to tytuł wystawy w Bielskim Domu Kultury, której otwarcie zaplanowano na poniedziałek 7 marca o godz. 15.00. Na wystawie zebrano zegary, zegarki, czasomierze, kukułki, busole, budziki... czyli wszystko, co związane jest z czasem. Wystawa potrwa do końca marca. Wstęp wolny.

 

10 marca (czwartek)

Dyskusyjny Klub Filmowy Kino Znicz zaprasza  na godz. 17.3 0 do kina Bielskiego Domu Kultury (ul. 3 Maja 2) na pokaz krótkometrażowych filmów ukraińskich. Będzie to pokaz ukraińskich krótkometrażówek prezentowanych podczas minionych edycji ŻUBROFFKI. Seans połączony będzie ze zbiórką pieniędzy na rzecz potrzebujących! Filmy dla widzów od lat 16-u. Zobaczymy: 1. Kohannia (reżyser: Mykyta Lyskov). Ukraina 2019, (14 minut). Film zdobył I Nagrodę w konkursie międzynarodowym OKNO NA WSCHÓD oraz wyróżnienie jury polskich dziennikarzy podczas 15. MFFK ŻUBROFFKA. 2. Sztangista (reżyser: Dmytro Sukholytkyy-Sobchuk). Ukraina, Polska 2018, (30 minut). Film zdobył GRAND PRIX Festiwalu ŻUBROFFKA 2018 – Nagrodę Dyrektora Białostockiego Ośrodka Kultury, I Nagrodę w Konkursie Międzynarodowym OKNO NA WSCHÓD, Nagrodę za Najlepsze Zdjęcia oraz Nagrodę NEW EUROPE TALENT AWARD podczas 13. MFFK ŻUBROFFKA. 3. Rawlyky (reżyser: Maryna Vroda). Ukraina 2014 (19 minut). 4. Ja i moja gruba dupa (reżyser: Yelyzaveta Pysmak), Polska 2020 (9 minut).

 

12 marca (sobota)

Kreatywny Bielsk Podlaski zaprasza o godz. 19.00 do swojej siedziby przy ul. Studziwodzkiej 35A na przedstawienie teatralne "Niedźwiedź"  w rezyserii  Grzegorza Reszki i wykonaniu Kompanii Teatralnej Mamro z Warszawy. Bilety można zakupić zakup bezpośrednio przed spektaklem w dniu 12.marca w cenie 25 zł.

Koncert „To nie ziemia rodzi strach... Kultura Przeciw Przemocy” w Bielskim Domu Kultury (ul. 3 Maja 2) w sobotę 12 marca. Początek godz. 18.00. Wystąpią: Katarzyna Garłukiewicz, Agnieszka Skarzyńska-Szerszenowicz, Zespół Pieśni i Tańca Ranok, Justyna Porzezińska, Studio Piosenki FART, Łukasz Bojaczuk, Julia Kuzyka, Magdalena Tworkowska. W programie także licytacje prac plastycznych. Wejściówka konserwa.

 

17 marca (czwartek)

Dyskusyjny Klub Filmowy „Kino Znicz” zaprasza na kolejny seans zaplanowany we czwartek 17 marca  o godzinie 18.00 w kinie Bielskiego Domu Kultury przy ulicy 3 Maja 2. Wstęp wolny.

 

18 marca (piątek)

Miejska Biblioteka Publiczna w Bielsku Podlaskim (ul. Kazimierzowska 14) zaprasza o godz. 17.00 na spotkanie z Ewą Zwierzyńską autorką książki „Podlaska mozaika. Reportaże z raju – krainy błota i mgły”. Ewa Zwierzyńska, to kobieta inspiracja, urodzona w Bielsku Podlaskim, z wykształcenia lekarka, z zamiłowania pasjonatka podlaskiej kultury i przyrody. Jej zainteresowania są niesamowicie rozległe, wypełnione wartościami kulturowymi i przyrodniczymi Podlasia jako krainy pogranicza narodów i religii, a także dzikiej przyrody. Szczególne miejsce w jej sercu zajmuje Puszcza Białowieska, do której stara się wracać tak często, jak to możliwe. Uwielbia odkrywać nowe, nieznane lądy w pozornie dobrze znanym, codziennym otoczeniu. Z natury dociekliwa, ciekawa świata i składających się na niego zależności, jego społecznych i kulturowych uwarunkowań, kobieta bogata w doświadczenia, głęboko refleksyjna. Wstęp wolny.

 

20 marca (niedziela)

Nowy program kabaretu „Ani Mru Mru” pod tytułem „Cirque de Volaille” będzie można obejrzeć w Bielskim Domu Kultury przy ulicy 3 Maja 2. Spektakl odbędzie się w niedzielę  o godzinie 15.00. Wstęp płatny.

Muzeum w Studziwodach zaprasza na kolejne spotkania tematyczne w ramach Szkoły Podlasko-Białoruskich Tradycji Kulturowych i Historycznych. O godz. 16.00 OD METROPOLII DO MIASTECZKA - upadek Bielska Podlaskiego w połowie XVII wieku i jego przyczyny. Spotkanie poprowadzą: Doroteusz Fionik oraz Włodzimierz Wawulski.
 
 
22 marca (wtorek)
 
Gminny Ośrodek Kultury w Boćkach zaprasza (we wtorek 22 marca) na godz. 19.00 do świetlicy w Sielcu. Podczas Wieczoru Poezji pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Boćkach, Gminnej Biblioteki Publicznej w Boćkach oraz gościnnie aktorzy z Teatru The M.A.S.K. z Bielska Podlaskiego przeczytają optymistyczne wiersze Międzynarodowych autorów. Na uczestników wydarzenia będą czekały smakołyki przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Sielca.

 

24 marca (czwartek)

Dyskusyjny Klub Filmowy „Kino Znicz” zaprasza na kolejny seans zaplanowany we czwartek  o godzinie 18.00 w kinie Bielskiego Domu Kultury przy ulicy 3 Maja 2. Wstęp wolny.

 

25 marca (piątek)

II Liceum Ogólnokształcące z Białoruskim Językiem Nauczania im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim wraz ze Stowarzyszeniem na rzecz Dzieci i Młodzieży uczących się Języka Białoruskiego „AB-BA” zapraszają na koncert - Młodzież Przeciw Wojnie.  Odbędzie się on w Dniu Woli - 25 marca na godz. 12.30 do Bielskiego Domu Kultury (ul. 3 Maja 2). Wstęp wolny.

Bielski Dom Kultury w Bielsku Podlaskim zaprasza na spotkanie autorskie z Jerzym Rajeckim oraz wernisaż wystawy „Klimaty Podlasia. Wielokulturowość”. Początek w piątek o godz. 16:00 w siedzibie BDK-u przy ulicy 3 Maja 2.

 

26 marca (sobota)

Grupa Artystyczna Wspólna Pasja i Osiedaowy Dom Kultury w Bielsku Podlaskim zapraszają na wystawę prac malarskich pod tytułem Podlasie Szpachla Malowane. Wernisaż wystawy odbędzie się 26 marca o godz. 15.00 w ODK-u przy ul. 11 Listopada 10. 

 

27 marca (niedziela)

Muzeum w Studziwodach zaprasza na kolejne spotkanie. Tematem będzie REPATRIACJA I EKSPATRIACJA. Przesiedlenia ludności białoruskiej i innej z terenu obecnego województwa podlaskiego po II wojnie światowej. Słowo wprowadzające: Sławomir Iwaniuk (Archiwum Państwowe w Białymstoku, Białoruskie Towarzystwo Historyczne). Początek godz. 16.00.

Muzeum Obojga Narodów zaprasza na Sejmik Bielski. Od 1569 roku województwo podlaskie składało się z ziemi drohickiej, mielnickiej i bielskiej. W stolicy każdej z nich odbywał się odrębny sejmik, w przypadku ziemi bielskiej był to Brańsk.  „Życie gospodarcze ziemi bielskiej w okresie staropolskim” - to temat najbliższego spotkania, którego prelegentem będzie dr hab. Piotr Guzowski z Wydziału Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku, specjalista z dziedziny historii gospodarczej, demografii historycznej i historii środowiskowej. Początek o godz. 17 w Muzeum Obojga Narodów w Bielsku Podlaskim, przy ul. Mickiewicza 45.

 

Kalendarium w trakcie uzupełniania


(ms)

REKLAMA

Facebook

Instagram