REKLAMA

 

Wydarzenia i imprezy Bielsk Podlaski i powiat bielski. Maj 2022

Wydarzenia i imprezy w Bielsku Podlaskim i w powiecie bielskim w maju 2022 roku.

 

1 maja (niedziela)

Bielski Dom Kultury zaprasza na dwa seanse filmowe  o godzinie 12.30 i 15.00. Obejrzeć będzie można film „SONIC 2. Szybki jak błyskawica” (rok 2022; 2 godz. i 2 min.; USA, Japonia; animacja, przygodowy, dubbing). Wstęp płatny.

 

2 maja (poniedziałek)

O godzinie 17.30, w Bielskim Domu Kultury odbędzie się wieczór poświęcony podlaskim funkcjonariuszom policji poległym na służbie i zmarłym w latach 1922-1937. W programie: prelekcje historyczne, koncert Chóru Polskiej Pieśni Narodowej, projekcja filmu dokumentalnego upamiętniającego podlaskich funkcjonariuszy policji.

 

3 maja (wtorek)

Powiatowe obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Godz. 11.30 – Uroczystości przed pomnikiem Niepodległości Polski. 13.00 – Uroczystości na kwaterze policyjnej na cmentarzu parafialnym przy ul. Wojska Polskiego w Bielsku Podlaskim:

 

4 maja (środa)

Dzień Gwiezdnych Wojen – nieoficjalne święto fanów filmowej sagi, którą w 1977 roku obrazem zatytułowanym "Gwiezdne wojny" zapoczątkował reżyser George Lucas. Z okazji Międzynarodowego Dnia Gwiezdnych Wojen DKF Kino Znicz i Bielski Dom Kultury przygotowali dwa pokazy specjalne. O godz. 17.00 Epizod IV: Nowa nadzieja oraz o godz. 19.00 Epizod V: Imperium kontratakuje. Wstęp wolny. Pokazom filmów towarzyszyć będzie wystawa modeli Star Wars autorstwa Piotra Kozłowskiego.

 

5 maja (czwartek)

Bielski Dom Kultury zaprasza na polsko-ukraińskie spotkanie integracyjne pod hasłem „Ukraińska wieczorynka”. Rozpocznie się ono o godzinie 17:30 w sali teatralnej Bielskiego Domu Kultury przy ulicy 3 Maja 2 w Bielsku Podlaskim. Wstęp wolny.

 

7 maja (sobota)

Stowarzyszenie Godboys organizuje doroczne otwarcie sezonu motocyklowego w Bielsku Podlaskim. Otwarcie rozpocznie na placu Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przy ulicy Wojska Polskiego 66 w Bielsku Podlaskim. Godz. 12.00 – Msza święta w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim, godz. 13.00 – Święcenie motocykli, godz.  13.30 – Przejazd zwartą kolumną do miejscowości Wojtki, godz. 14.30 – Piknik. 

 

8 maja (niedziela)

Akcja społeczna polegająca na wspólnym sprzątaniu terenów zielonych. Wydarzenie pod hasłem „Operacja Czyste Parki z Babeczkami” organizuje Stowarzyszenie Bielskie Babeczki. Start zaplanowano o godzinie 14.00 w pobliżu amfiteatru miejskiego w Parku Królowej Heleny. Po sprzątaniu planowana jest wspólna zabawa w parku.

 

12 maja (czwartek)

Kolejne spotkanie „Kawa i herbata, opowieści z cyklu…” . Temat Wyspa Wielkanocna, położona na Oceanie Spokojnym. Opowie o niej archeolog i pisarz Marek Łasisz. Wstęp wolny.

 

13 maja (piątek)

Miejska Biblioteka Publiczna w Bielsku Podlaskim zaprasza do udziału w projekcie „Żywa biblioteka”, którego realizacja planowana jest w piątek 13 maja 2022 roku w godzinach 16:00 – 19:00 w siedzibie biblioteki przy ulicy Kazimierzowskiej 14 w Bielsku Podlaskim.

Bielski Dom Kultury zaprasza na koncert ukraińskiej grupy „Scream Inc”, która jedynym oficjalnie zaakceptowanym przez zespół „Metallica” cover bandem. Goście z Ukrainy zagrają rockowo w piątek 13 maja 2022 roku o godzinie 19:00 w Bielskim Domu Kultury przy ul. 3 maja 2 w Bielsku Podlaskim. Wstęp płatny. 

 

14 maja (sobota)

Noc Muzeów w bielskim ratuszu. Zwiedzanie wystaw, warsztaty plastyczne wspólnie ze Wspólną Pasją. Podwoje Muzeum Obojga Narodów  (ul. Mickiewicza 45) zostaną otwarte już o godz. 18.00. O godz. 19.00 – 20.00 czekają nas warsztaty dla dzieci „Pejzaż, czyli co widzimy za oknem”. Będą to zajęcia plastyczne dla młodszych dzieci lub rysowanie kredą i węglem dla dzieci starszych (od godz. 18.00). Później, o godz. 20.00 i o godz. 21.00 – edukacyjne warsztaty dla dorosłych przy współpracy z lokalną grupą artystyczną „Wspólna Pasja”. Po zwiedzeniu wystawy pejzaży „Zaroiło się od tęcz i zawieruch…” członkowie Wspólnej Pasji zapoznają zwiedzających z techniką rysowania węglem i kredą. Następnie uczestnicy zajęć pod merytoryczną opieką artystów naszkicują zadany temat. Od godz. 19.00 do 23.00 – co godzinę oprowadzanie z przewodnikiem po wystawach: „Zaroiło się od tęcz i zawieruch… Pejzaże ze zbiorów Muzeum Podlaskiego”, „Tajemniczy ręcznik”, „Przyszedł znachor do apteki… Aptekarstwo i ziołolecznictwo na Podlasiu”, „Dawny Bielsk Podlaski w obiektywie”.

 

Na hali bielskiej Trójki (przy ul. Poniatowskiego) Bielska Majówka Modelarska. Zwiedzanie wystawy w godz. 13:00-19:00 . 

 

15 maja (niedziela)

Przesłuchania Konkursu Piosenki Ukraińskiej „Z Pidlaśkoji Krynyci” zaplanowano od godziny 11:00 w Bielskim Domu Kultury, przy ulicy 3 Maja 2 w Bielsku Podlaskim. Koncert galowy laureatów odbędzie się 28 maja.

 

Na hali bielskiej Trójki (przy ul. Poniatowskiego) Bielska Majówka Modelarska. Zwiedzanie wystawy w godz. 10.00- 14.00.  O godz. 14.00. ogłoszenie wyników, rozdanie nagród, zakończenie konkursu.

 

18 maja (środa)

Powiatowy konkurs czytania dla pierwszaków. Finał zaplanowano o godzinie 10.00 w BDK-u przy ulicy 3 Maja 2 w Bielsku Podlaskim.

 

20 maja (piątek)

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Bielsku Podlaskim obchodzi jubileusz 50-lecia. Z tej okazji zaplanowano koncert jubileuszowy, który rozpocznie się o godzinie 15.30 w Bielskim Domu Kultury przy ulicy 3 Maja 2 w Bielsku Podlaskim.

 

27 maja (piątek)

Koncert muzyki filmowo-musicalowej pt. „Od nocy do nocy” odbędzie się  o godzinie 18.00 w Bielskim Domu Kultury, przy ul. 3 Maja 2 w Bielsku Podlaskim. Bohaterką koncertu będzie aktorka i wokalistka Joanna Aleksandrowicz. Wstęp płatny, bilety do nabycia w sekretariacie BDK-u.

 

29 maja (niedziela)

Festiwal muzyki punkowej i rockowej w amfiteatrze miejskim w Parku Królowej Heleny w Bielsku Podlaskim.  Początek imprezy zaplanowano na godzinę 18.00.

 

Kalendarium w trakcie uzupełniania

(ms)

REKLAMA

Facebook

Instagram