REKLAMA

 

Wydarzenia i imprezy Bielsk Podlaski i powiat bielski. Sierpień 2022

Wydarzenia i imprezy w Bielsku Podlaskim i powiecie bielskim w sierpniu 2022 roku.


1 sierpnia (poniedziałek)

Bielski Dom Kultury w Bielsku Podlaskim wraz z pasjonatkami rękodzieła: Aliną Dębowską-Jankiewicz oraz Iwoną Zinkiewicz serdecznie zapraszają do udziału w prezentacji prac wykonanych techniką haftu krzyżykowego. Tytułem wspólnej inicjatywy jest hasło „Amor planterum nos unit – Łączy nas umiłowanie roślin”, które towarzyszy obchodom 100-lecia Polskiego Towarzystwa Botanicznego w ramach Roku Botaniki. W trakcie trwania ekspozycji zostaną zorganizowane spotkania i warsztaty, będące okazją do podzielenia się tym wyjątkowym hobby. Serdecznie zapraszamy do zaangażowania się w stworzenie wspólnej wystawy poprzez udostępnienie swoich prac. Wystawa czynna będzie w dniach 1-31.08.2022

Miejska Biblioteka Publiczna w Bielsku Podlaskim organizuje – w okresie wakacyjnym – zajęcia pod nazwą „Lato, lato, lato czeka, a wraz z latem biblioteka!”. W trakcje wakacji 2022 roku biblioteka zaprasza dzieci w wieku od 7 do 12 lat do wspólnej podróży ku twórczości. Zajęcia będą prowadzone w dwóch modułach: 1–5 sierpnia 2022 r w godz. 11.00-13.00 i 22–26 sierpnia w godz. 11:00-13:00. Program spotkań, to zajęcia inspirowane sztuką „land art”, czyli sztuką ziemi, malowanie intuicyjne, „Odciśnij miasto”, czyli warsztaty w mieście, podczas których dzieci będą tworzyły mapę Bielska Podlaskiego z użyciem techniki frottage, projektowanie i malowanie koszulek według własnego autorstwa, obrazy do przytulania, „spacery uważności”, wyjście do kina Bielskiego Domu Kultury, a do tego dużo ruchu i wspólnej zabawy z chustą Klanza. Zapisy prowadzone będą w wypożyczalni dla dzieci MBP przy ul. Kazimierzowskiej 14 w Bielsku Podlaskim lub telefonicznie 85 730 21 07. Liczba miejsc ograniczona do 15 osób, decyduje kolejność zgłoszeń.

 

3 sierpnia (środa)

Międzynarodowy Festiwal Folkloru „Podlaskie Spotkania 2022” zawita do Bielska Podlaskiego w środę 3 sierpnia 2022 roku.
W programie festiwalu zaplanowano o godz. 16.30 – paradę uczestników ulicami miasta z wymarszem sprzed ratusza oraz o godz. 17.00 – koncert zespołów festiwalowych w Bielskim Domu Kultury. W tegorocznej edycji festiwalu zaplanowano udział artystów z: Burundi, Czech, Indii, Kolumbii, Meksyku, Polski i Ukrainy.

 

5 sierpnia (piątek)

Wernisaż dwóch wystaw. O godzinie 17.00 w Galerii Sztuki Bielskiego Domu Kultury wystawa prac haftu krzyżykowego autorstwa Elżbiety Kondraciuk oraz wystawa pokonkursowa „W prawosławnym domu – żywa tradycja ręcznika ludowego”. Wydarzenie to odbędzie się w ramach imprezy „Spasauskija Zapusty”. Organizatorzy: Zarząd Powiatowy Białoruskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego, Stowarzyszenie Koalicja Bielska, Bielski Dom Kultury.


7 sierpnia (niedziela)

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Bielsk Podlaski na boisku w Pilikach. Rozegranie konkurencji sportowych zaplanowano w godzinach: 9.00 – 14.00. W trakcie zawodów dzieci będą mogły pobawić się w pianie, koła gospodyń wiejskich zaprezentują tradycyjne wyroby kulinarne, a na zakończenie zagra didżej.

28. edycja imprezy „Spasauskija Zapusty” w amfiteatrze miejskim w Parku Królowej Heleny w Bielsku Podlaskim. W programie: o godzinie 16.00 – „Obrzędy żniwne” w wykonaniu Zespołu Teatralnego „Antrakt+”, o godzinie 16.15 – letni koncert, podczas którego wystąpią zespoły i soliści z Bielska Podlaskiego, Gredel, Hajnówki, Parcewa, Warszawy oraz Mińska na Białorusi oraz o 19.00 – dyskoteka przy muzyce zespołu MaKsim (Hajnówka).

 

13 sierpnia (sobota)

W Boćkach odbędzie się VI Gala Disco Polo. Najgorętsza impreza taneczna w gminie Boćki. Początek wydarzenia, która tradycyjnie się na terenie boiska z Urzędem Gminy Boćki zaplanowano na godz. 16.00. Wśród występujących zespołów nie zabraknie takich kapel jak: Fajzer, Shock, Golden Eye, Wiesiek, Forti, Fantastic Boys, Lider, FreeBoy. Imprezie towarzyszyć będzie Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Boćki. Poza tym dorośli widzowie mogą liczyć na ogródek piwny i strefę gastro. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych: animacje dla dzieci, dmuchane zjeżdżalnie, żyroskop lotniczy, gokarty, bumper ball, ogromne piłkarzyki, bungee run, trampolina, łucznicze stanowiska strzeleckie, segway, kącik malucha oraz liczne. konkursy z nagrodami. Organizatorami VI Gali Disco Polo w Boćkach są: Gminny Ośrodek Kultury i Urząd Gminy Boćki.

 

19 sierpnia (piątek)

Koncert Czas na Bluesa w Bielskim Domu Kultury.  Wystąpi duet muzyczny Sebastian Riedel oraz Michał Kielek wzbogacony o gitarzystę Kubę Andrzejewskiego. Zagrają także NOS-y.  Początek koncertu godz. 19.00. Wstęp płatny 25 i 30 zł.  Sebastian Riedel jest synem Ryszarda Riedla, lidera zespołu Dżem i Małgorzaty Pol-Riedel. W 1993 założył zespół Cree, w którym jest wokalistą i gitarzystą oraz autorem większości repertuaru, natomiast Michał Kielak to polski muzyk, grający na harmonijce ustnej i producent muzyczny.
 
 
21 sierpnia (niedziela)
 
Stowarzyszenie „Bielskie Babeczki” organizuje „Piknik Charytatywny dla Dominika”, czyli imprezę plenerową, z której dochód ma być przeznaczony na pomoc choremu dziecku. Będzie kiermasz ciast i loteria, wata cukrowa, gofry, bigos i kiełbaski. Dla małych i dużych fanów motoryzacji będą quady, limuzyna, auta retro i motocykle. W parku spotkamy też dmuchany zamek, tor przeszkód, tatuaże, warkoczyki i animacje. Piknik zaplanowano o godzinie 13.00 w amfiteatrze miejskim w Parku Królowej Heleny w Bielsku Podlaskim.

Zajęcia wakacyjne dla dzieci organizuje Parafia Opatrzności Bożej w Bielsku Podlaskim.  Zaplanowano je na czas od niedzieli 21 sierpnia 2022 roku do niedzieli 28 sierpnia 2022 roku w godzinach 10:00 – 15:00.

 
22 sierpnia (poniedziałek)
 
Bielski Dom Kultury w Bielsku Podlaskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego zaprasza na Letnie Rodzinne Warsztaty Artystyczne. Będą one realizowane od poniedziałku 22 sierpnia do czwartku 25 sierpnia. Cena każdego warsztatu to 20 zł od osoby. Zgłoszeń można dokonywać w sekretariacie BDK przy ulicy 3 Maja 2 w Bielsku Podlaskim.

Miejska Biblioteka Publiczna w Bielsku Podlaskim organizuje – w okresie wakacyjnym – zajęcia pod nazwą „Lato, lato, lato czeka, a wraz z latem biblioteka!”. Program spotkań, to zajęcia inspirowane sztuką „land art”, czyli sztuką ziemi, malowanie intuicyjne, „Odciśnij miasto”, czyli warsztaty w mieście, podczas których dzieci będą tworzyły mapę Bielska Podlaskiego z użyciem techniki frottage, projektowanie i malowanie koszulek według własnego autorstwa, obrazy do przytulania, „spacery uważności”, wyjście do kina Bielskiego Domu Kultury, a do tego dużo ruchu i wspólnej zabawy z chustą Klanza. Zapisy prowadzone będą w wypożyczalni dla dzieci MBP przy ul. Kazimierzowskiej 14 w Bielsku Podlaskim lub telefonicznie 85 730 21 07. Liczba miejsc ograniczona do 15 osób, decyduje kolejność zgłoszeń.

 
27 sierpnia (sobota)
 
Siódma edycja Noworocznego Biegu Tura. Tym razem, w ramach imprezy organizowanej dzięki Budżetowi Obywatelskiemu Miasta Bielsk Podlaski, odbędą się trzy konkurencje: bieg główny na dystansie 10 km, bieg towarzyszący na dystansie 5 km i przemarsz Nordic Walking na dystansie 5 km. Start zaplanowano na godzinę 17:00 w ulicy Plac Ratuszowy w Bielsku Podlaskim.

 
28 sierpnia (niedziela)

Piąta edycja pikniku militarnego pod hasłem „Na straży Niepodległej” odbędzie się w Parku Aleksandra Jagiellończyka – Króla Polski w Bielsku Podlaskim, w okolicach Góry Zamkowej. Początek o godz. 13,00. W jego programie zaplanowano m.in. pokazy grup rekonstrukcyjnych, prezentacje jednostek mundurowych, w tym wojska, straży granicznej, policji, straży pożarnej czy harcerstwa, a także wystawę broni, strzelnicę, gry planszowe dla dzieci i „dmuchańce”. Będzie też poczęstunek z wojskowej kuchni.

Doroczny festyn działkowców „Pelargonia”, organizowany przez Bielski Dom Kultury im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Od godziny 16:00 w amfiteatrze miejskim w Parku Królowej Heleny koncerty: „Karuzela”, „Sekcja DO”, „Rybcie znad Biebrzy”, godz. 19.00 – potańcówka ze zespołem „Sami Swoi”. Festynowi będą towarzyszyły stoiska ogrodnicze i z rękodziełem ludowym. W programie przewidziano też szereg konkursów, m.in. na wypieki i bukiety kwiatów, a także konkurs poetycki. Impreza organizowana jest ze środków Budżetu Obywatelskiego Miasta Bielsk Podlaski.
 
 

 

Kalendarium w trakcie uzupełniania

Opr. (ms)

REKLAMA

Facebook

Instagram