Taki medal (jak na zdjęciu ) otrzyma każdy uczestnik tegorocznego Noworocznego Biegu Tura, który dotrze do mety. Właściwie to Biegu Tura, bo z przymiotnika "Noworoczny" w nazwie zrezygnowano, bo bieg z 1 stycznia został przeniesiony na ostatni weekend przed Nowym Rokiem.
REKLAMA
Tak czy siak Bieg Tura odbędzie się w sobotę 31 sierpnia. Do wyboru jest bieg na 10 km, na 5 km i trasa 5 km dla marszomaniaków, czy li miłośników kijków nordic walking.
Do udziału w biegu można podejść na różne sposoby. Ma on charakter profesjonalnej imprezy sportowej. Trasa biegu jest dokładnie wymierzona, także czas, w jakim pokonują ją uczestnicy, jest dokładnie mierzony. Jeśli ktoś jest sportowcem i zależy mu na profesjonalnie podanych wynikach, jak najbardziej w tym biegu ma to gwarantowane.
Ponadto uczestnicy biegu na każdym z dystansów dzieleni są na kategorie pod względem płci i wieku, a zwycięzcy w każdej z kategorii otrzymują nagrody.
Do startu w biegu organizatorzy od lat zapraszają nie tylko zapalonych sportowców, ale też amatorów, którzy lubią aktywnie spędzać czas. Jak zawsze mile widziane są też osoby, dla których sukcesem będzie samo dotarcie do mety, niezależnie od czasu. Każdy uczestnik, który przekroczy linię mety, otrzyma medal, który jest na zdjęciu.
Start biegu zaplanowano o godz. 17 sprzed ratusza. Tu także jest meta. Wieczorem powinno być już chłodniej.W ubiegłych latach biegi obywały się parę godzin wcześniej.
Zapisy prowadzone są przez internet za pośrednictwem strony dostartu.pl.
Udział w biegu wiąże się z wniesieniem opłaty startowej. Mieszkańcy Bielska niezależnie od wybranego dystansu muszą wnieść opłatę w wysokości 40 zł, osoby spoza Bielska - 80 zł.
REKLAMA
Trasa biegu jest taka sama jak w latach ubiegłych. Start z placu ratuszowego i dalej bieg ulicami Mickiewicza - Widowska - Chmielna - Batorego - 3 Maja - Sienkiewicza do placu ratuszowego, gdzie jest meta. Uczestnicy biegu na 10 km trasę tę pokonują dwukrotnie.
Osobom, które nie biegają regularnie i nie mają doświadczenia w biegach, wraz z organizatorami, radzimy odpowiednio się przygotować. Warto potrenować, sprawdzić swoje siły w planowanym dystansie.
Praktyczne porady można znaleźć między innymi klikając w ten link.
REKLAMA
Radą, którą zawsze powinniśmy pamiętać w czasie biegu - zwłaszcza początkujący biegacze, to ta, która przypomina, że zdrowie i życie jest najważniejsze. Warto przełamywać swoje ograniczenia i stawiać sobie ambitne cele, rywalizować z innymi i swoimi słabościami, ale jeśli podczas biegu poczujesz się źle i już nie dasz rady, to zwolnij, podejdź trochę, a jeśli dalej czujesz, że coś jest nie tak, zatrzymaj się, przerwij bieg, a w razie potrzeby skorzystaj z pomocy medycznej. Na końcu biegu zawsze jedzie ambulans - poproś jego załogę o pomoc.
Organizatorem IX Biegu tura jest MOSiR Bielsk Podlaski.
opr. (azda)