REKLAMA

 

Wydarzenia i imprezy Bielsk Podlaski i powiat bielski. Kwiecień 2023

Wydarzenia i imprezy w Bielsku Podlaskim i w powiecie bielskim w kwietniu 2023 roku.

 

1 kwietnia (sobota)

Miejska Biblioteka Publiczna w Bielsku Podlaskim zaprasza na „Wieczór z Andersenem” – spotkanie poświęcone pełniejszemu poznaniu twórczości duńskiego pisarza.
Rozpocznie się ono w sobotę 1 kwietnia 2023 r. o godzinie 19:00 w czytelni na parterze MBP przy ul. Kazimierzowskiej 14 w Bielsku Podlaskim.

Warsztaty zdobienia palm wielkanocnych odbędą się w siedzibie Unitalentu – Fundacji Grupy Unibep. Ich realizację zaplanowano w godzinach 10:00 – 13:00 w pomieszczeniach fundacji na zapleczu biurowca Unibepu przy ul. 3 Maja 19 w Bielsku Podlaskim. Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale obowiązują wcześniejsze zgłoszenia.

Świąteczne warsztaty robienia palm wielkanocnych organizuje Miejska Biblioteka Publiczna w Bielsku Podlaskim. Rozpoczną się one o godzinie 11.00 w czytelni dla dzieci i młodzieży w siedzibie biblioteki przy ul. Kazimierzowskiej 14. Wstęp wolny.

Kościół Adwentystów Dnia Siódmego zaprasza na cykl wykładów biblijnych pod hasłem „Jezus jakiego jeszcze nie znałeś”. Wykład odbędzie się w Bielskim Domu Kultury przy ul. 3 Maja 2 o godz. 15.00.


2 kwietnia (niedziela)

Jarmark Wielkanocny w Bielsku Podlaskim odbędzie się w godzinach: 10.00 – 14.00 na placu przed ratuszem. Na jarmarku będzie można kupić m.in.: ozdoby i stroiki świąteczne, biżuterię, upominki i przysmaki regionalne. Organizatorami jarmarku są: Bielski Dom Kultury o i Muzeum Obojga Narodów w Bielsku Podlaskim.

Środowiska patriotyczne z powiatu zapraszają na Apel Pamięci Jana Pawła II. Rozpocznie się on o godzinie 14.00 przed pomnikiem na przeciwko bazyliki przy ul. Kościelnej w Bielsku Podlaskim.

Koncert inauguracyjny Dni Kultury Chrześcijańskiej w Diecezji Drohiczyńskiej odbędzie się w Bielskim Domu Kultury. Początek koncertu zaplanowano w niedzielę 2 kwietnia o godzinie 15,:00 w sali widowiskowej BDK-u przy ul. 3 Maja 2 w Bielsku Podlaskim. Organizatorami koncertu są: Chór Polskiej Pieśni Narodowej, Stowarzyszenie Przyjaciół Chóru Polskiej Pieśni Narodowej i Bielski Dom Kultury w Bielsku Podlaskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Kościół Adwentystów Dnia Siódmego zaprasza na cykl wykładów biblijnych pod hasłem „Jezus jakiego jeszcze nie znałeś”. Wykład odbędzie się w Bielskim Domu Kultury przy ul. 3 Maja 2 o godz. 15.00.


9 kwietnia (niedziela)

Szkoła Podlasko-Białoruskich Tradycji Kulturowych i Historycznych zaprasza na spotkanie pod tytułem „Przez dźwięki do refleksji. Spotkanie wokół pieśni wielkopostnych.” Spotkanie to odbędzie się o godzinie 18:00 w Muzeum Małej Ojczyzny w Studziwodach, przy ul. Sosnowej 17 w Bielsku Podlaskim.W programie przewidziano wspólne śpiewanie pieśni wielkopostnych z podlaskiego Bohohłaśnika. Spotkanie poprowadzi Nika Jurczuk.


19 kwietnia (środa)

Bielski Dom Kultury organizuje konkurs poetycki „Wiosenne Wierszowanie”. Jego rozstrzygnięcie zaplanowano o godzinie 16.30 w Galerii Sztuki Bielskiego Domu Kultury przy ul. 3 Maja 2. Wstęp wolny.


22 kwietnia (sobota)

Koło Polskiego Związku Wędkarskiego „Sum” w Bielsku Podlaskim zaprasza na spławikowe zawody wędkarskie dzieci i młodzieży.
Odbędą się one dla uczczenia Dnia Ziemi w sobotę 22 kwietnia na zbiorniku na Lubce koło Góry Zamkowej. Program zawodów przewiduje zbiórkę o godzinie 7:00, łowienie w godzinach 8.30 – 13.30, a następnie ogłoszenie wyników i wręczenie nagród o godzinie 14:30.


26 kwietnia (środa)

Pierwszy Wojewódzki Festiwal Piosenki Przedszkolaków „Śpiewający Maluch” odbędzie się w Bielskim Domu Kultury. W konkursie będą mogły wystartować dzieci w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4 lata oraz 5-6 lat. Przesłuchania rozpoczną się o godzinie 10.00 w BDK-u przy ul. 3 Maja 2 w Bielsku Podlaskim.


27 kwietnia (czwartek)

Eliminacje powiatowe 68. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego zaplanowano na czwartek 27 kwietnia 2023 roku. Rozpoczną się one o godzinie 11.00 w sali teatralnej Bielskiego Domu Kultury przy ul. 3 Maja 2. Wstęp wolny.


28 kwietnia (piątek)

Spektakl teatralny pt. „Ciemno” w Bielskim Domu Kultury w Bielsku Podlaskim. Spektakl wystawią aktorzy teatru „Rębacz”, a rozpocznie się on o godzinie 17.30 i 20.00 w sali widowiskowej BDK-u przy ul. 3 Maja 2. Wstęp płatny.

Kalendarium w trakcie uzupełnienia

Opr. (ms)

REKLAMA

Facebook

Instagram