REKLAMA

 

Wydarzenia i imprezy Bielsk Podlaski i powiat bielski. Styczeń 2023

Wydarzenia i imprezy w Bielsku Podlaskim i powiecie bielskim w styczniu 2023 roku.

 

6 stycznia (piątek)

Już po raz dziesiąty ulicami Bielska Podlaskiego przejdzie Orszak Trzech Króli. Wydarzenie będzie miało miejsce w piątek, 6 stycznia 2023 roku, w święto Objawienia Pańskiego. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 11.00 mszą w kościele pw. Najświętszej Opatrzności Bożej przy ul. Wrzosowej 16 w Bielsku Podlaskim. Po niej wyruszy orszak, który około godziny 13.00 powinien przybyć na Plac Jana Pawła II przed ratuszem. Tam zaplanowano życzenia świąteczno-noworoczne, wystąpienia organizatorów i gości oraz poczęstunek.

 

8 stycznia (niedziela)

O godz. 14.00 przed wejściem do Miejskiej Biblioteki Publicznej pojawią się kolędnicy - wędrownicy. Stąd wyruszą kolędniczym korowodem w stronę bielskiego ratusza. Po drodze będą śpiewać kolędy w różnych językach europejskich. Będzie wiele radości z kolędnikami, mnóstwo emocji oraz radości ze wspólnego śpiewania i wrażeń artystycznych. Organizatorem wydarzenia jest Miejska Biblioteka Publiczna w Bielsku Podlaskim oraz Hajnówka Centralna - Stacja Kultury.

 

10 stycznia (wtorek)

33 Wieczór Kolęd, odbędzie się w Bielskim Domu Kultury. Początek o godzinie 17:30.Wstęp wolny.

 

12 stycznia (czwartek)

Kino w Bielskim Domu Kultury zaprasza na seanse. Wstęp płatny, bilety dostępne pół godziny przed seansem w kinie BDK-u przy ul. 3 Maja 2 w Bielsku Podlaskim. Seanse: godz. 15.00 i godz. 17.00 – Kot w butach. Ostatnie życzenie USA, anim. 1 godz. 40 min. Godz. 19.00 – Na twoim miejscu, Polska, komedia, 1 godz. 50 min.

 

13 stycznia (piątek)

Wystawa  prac Tomasza Korzenieckiego "Kolory zbuntowane".  Wystawa będzie czynna do 08.02.2023r. w Galerii Sztuki BDK.

 

14 stycznia (sobota)

Premiera filmu w reżyserii Piotra Łozowika. Projekcja rozpoczyna się  o godz. 15.00 w sali widowiskowo-kinowej Bielskiego Domu Kultury. Na film Odrodzenie Ikony w Polsce. Studium Ikonograficzne w Bielsku Podlaskim" wstęp wolny.

 

15 stycznia (niedziela)

Spektakl „Opowieść Wigilijna” będzie można obejrzeć o godzinie 17.00 w Kreatywnym Centrum Kultury przy ul. Studziwodzkiej 35a w Bielsku Podlaskim. Zagrają aktorzy bielskiego Teatru The M.A.S.K. Spektakl został przedstawiony po raz pierwszy podczas wizyty Prawdziwego Mikołaja w Bielsku Podlaskim jest przeznaczony jest dla widzów od 5 roku życia. Wstęp za dobrowolną opłatą.

Bielski Dom Kultury zaprasza na kolejne spotkanie z podróżnikami. Odbędzie się ono o godzinie 19.00 w siedzibie BDK-u przy ul. 3 Maja 2. Spotkanie poświęcone będzie podróży przez Ameryki, a jego bohaterami będą: Ola Synowiec i Arkadiusz Winiatorski. Goście opowiedzą o pieszej wędrówce z Panamy do Kanady. Wstęp wolny.

 

21 stycznia (sobota)

Gminne Centrum Kultury w Orli zaprasza na koncert kolęd w wykonaniu, chórów, zespołów i grup kolędniczych. Początek o godz. 15.00 w siedzibie GCK przy ul. Mickiewicza 4 w Orli. Wstęp wolny.

 

28 stycznia (sobota)

Ogólnopolski Festiwal Kolędy i Pastorałki "Kantyczka".  Bielski Dom Kultury (ul. 3 Maja 2). Początek godz. 11.00.

 

29 stycznia (niedziela)

31 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bielsku Podlaskim. Bielski Dom Kultury przy ul. 3 Maja 2. Godziny trwania imprezy: 15.00- 20.00. Atrakcje dodatkowe:
10.00 -15.00- Strefa zabaw w Hali Gimnastycznej Szkoły nr. 3 Z DNJB im. Jarosława Kostycewicza w Bielsku Podlaskim, godz. 14.00 - Start ( spod BDK Bielsk Podlaski) Biegu Lokalnych Pasjonatów WOŚP, godz. 15.00 -16,00 - Joga w Kreatywnym Centrum Kultury z Danutą Stańczyk, godz. 20.00 - 23.00 - Potańcówka z Dj. Wiką - Restauracja Kwarta.

 

Kalendarium w trakcie uzupełniania

Opr. (ms)

REKLAMA

Facebook

Instagram