REKLAMA

 

Wydarzenia i imprezy Bielsk Podlaski i powiat bielski. Październik 2022

 

Wydarzenia i imprezy w Bielsku Podlaskim i powiecie bielskim w październiku 2022 roku.

 

1 października (sobota)

IX Ogólnopolski Festiwal Sztuk Komediowych Teatrów Amatorskich "Decha" w Bielskim Domu Kultury (ul. 3 Maja 2). Przedstawienia od godz. 10.00. Wstęp - cegiełka.

 

2 października (niedziela)

IX Ogólnopolski Festiwal Sztuk Komediowych Teatrów Amatorskich "Decha" w Bielskim Domu Kultury (ul. 3 Maja 2). Przedstawienie godz. 16.00. Wstęp - cegiełka.


3 października (poniedziałek)

IX Międzynarodowe Biennale Twórczości Plastycznej Młodych „Pasje i Talenty 2022” w Bielskim Domu Kultury. Podsumowanie konkursu oraz otwarcie wystawy prac nagrodzonych i wyróżnionych o godzinie 11.00 w Galerii Sztuki BDK-u (ul. 3 Maja 2).

 

4 października (wtorek)

Przedstawienie Teatru Łaźnia Nowa z Krakowa (Nowej Huty) na deskach Gminnego Ośrodka Kultury w Orli. Początek przedstawienia o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Mobilny Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” na Placu Jana Pawła II (Muzeum Wirtualne). Wstęp jest bezpłatny i nie obowiązują zapisy. Zwiedzanie stref trwa około pół godziny, do których należy dodać jeszcze czas na obejrzenie wybranego filmu VR. Wszyscy zwiedzający muszą stosować się do regulaminu korzystania z Wirtualnego Teatru Historii „Niepodległa”. Czynne 12.00 -18.00.

 

5 października (środa)

Mobilny Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” (Muzeum Wirtualne) na Placu Jana Pawła II. Wstęp jest bezpłatny i nie obowiązują zapisy. Zwiedzanie stref trwa około pół godziny, do których należy dodać jeszcze czas na obejrzenie wybranego filmu VR. Wszyscy zwiedzający muszą stosować się do regulaminu korzystania z Wirtualnego Teatru Historii „Niepodległa”. Czynne 10.00-18.00.

Znany podróżnik, dziennikarz i muzyk  Michał Szulim opowie o Madagaskarze. Spotkanie podróżniczego cyklu :Kawa i Herbata" w Bielskim Domu Kultury o godz.  18.00.

 

6 października (czwartek)

Mobilny Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” na Placu Jana Pawła II. Wstęp jest bezpłatny i nie obowiązują zapisy. Zwiedzanie stref trwa około pół godziny, do których należy dodać jeszcze czas na obejrzenie wybranego filmu VR. Wszyscy zwiedzający muszą stosować się do regulaminu korzystania z Wirtualnego Teatru Historii „Niepodległa”. Czynne 10.00-16.00.

Dr Waldemar F. Wilczewski, dyrektor Muzeum Podlaskiego w Białymstoku zaprasza na trzecie spotkanie z cyklu "Sejmik Bielski". Podczas spotkania historycy z Uniwersytetu w Białymstoku dr hab. Piotr Guzowski oraz dr Radosław Poniat wygłoszą wykład: Nierówności ekonomiczne wśród szlachty podlaskiej. Spotkanie odbędzie się we czwartek 6 października o godz. 17.00 w Muzeum Obojga Narodów w Bielsku Podlaskim, Ratusz (ul. Mickiewicza 45). Po spotkaniu degustacja potraw produktu regionalnego przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich Kiersnowo. Wstęp wolny.

 

7 października (piątek)

Festiwal muzyki metalowej „Mocne Uderzenie” w Bielskim Domu Kultury. Wystąpią zespoły: „CoverNostra”, „Gutter Sirens”, „Crippling Madness”, „Cinis” i „Death has spoken”. Całość poprowadzi Marek Marculus Leszczyński z Mordor Radio. Początek festiwalu zaplanowano na godzinę 16:00. Wstęp – cegiełka. Wydarzenie organizuje Stowarzyszenie Mocne Uderzenie przy współpracy i wsparciu: Miasta Bielsk Podlaski, Bielskiego Domu Kultury, Podlaskiego Instytutu Kultury i Mordor Radia.

Podsumowanie III edycji konkursu Poezji Ziemi Bielskiej "LAUR BIELSKI" im. Andrzeja Salnikowa. Pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski. Godz. 12:00 w Galerii Sztuki BDK.

 

8 października (sobota)

Doroczne spotkanie pod hasłem Dzień Osób Starszych odbędzie się w Bielskim Domu Kultury. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 13:00. Jego organizatorem jest Zarząd Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Bielsku Podlaskim.

 

15 października (sobota)

Bielski Dom Kultury oraz przyjaciele zaprasza na wieczór wspomnień o Mikołaju Turkowiczu. Spotkanie rozpoczyna się o godz. 16.00 w sobotę 15 października w sali widowiskowej BDK (ul. 3 Maja 2). Wstęp wolny.

 

20 października (czwartek)

Godz. 9.00 Orla, Gminny Ośrodek Kultury, ul. Mickiewicza 4. Przedstawienie teatralne dla dzieci „Podkowa na szczęście” w wykonaniu aktorów Obwodowego Wołyńskiego Teatru Lalek z Łucka (Ukraina)
 
 
21 października (piątek)
 
Godz. 8.30 Bielsk Podlaski, Bielski Dom Kultury, ul. 3 Maja 2. Dzień Kultury Ukraińskiej. Przedstawienie teatralne dla dzieci „Podkowa na szczęście” w wykonaniu aktorów Obwodowego Wołyńskiego Teatru Lalek z Łucka (Ukraina). Koncert zespołów dziecięcych.
 
 
22 października (sobota)
 
Godz. 17.00 Bielsk Podlaski, Bielski Dom Kultury, ul. 3 Maja 2. Koncert zespołów z Polski i Ukrainy

 

25 października (wtorek)

Trzynasta edycja autorskiego konkursu poetyckiego „Trójgłos poetycki”. Organizatorem tego wydarzenia jest Bielski Dom Kultury. Przesłuchania będą się rozpoczynały o godzinie 9.30 w sali teatralnej BDK-u przy ul. 3 Maja 2. Wstęp wolny.

 

26 października (środa)

Trzynasta edycja autorskiego konkursu poetyckiego „Trójgłos poetycki”. Organizatorem tego wydarzenia jest Bielski Dom Kultury. Przesłuchania będą się rozpoczynały o godzinie 9.30 w sali teatralnej BDK-u przy ul. 3 Maja 2. Wstęp wolny.

 

27 października (czwartek)

Trzynasta edycja autorskiego konkursu poetyckiego „Trójgłos poetycki”. Organizatorem tego wydarzenia jest Bielski Dom Kultury. Przesłuchania będą się rozpoczynały o godzinie 9.30 w sali teatralnej BDK-u przy ul. 3 Maja 2. Wstęp wolny.

 

28 października (piątek)

O godz. 18:00 w Bielskim Domu Kultury odbędzie się koncert Bardaŭskaja Vosien 2022. W programie: WZ TRIO. KUPAŁAŬCY - "Ja havaru", reż. Michaś Zuj oraz dyskusja wokół postaci Michała Aniempadystawa.

 

30 października (niedziela)

Dziesiąta edycja koncertu "Punkowy Bielsk" odbędzie się w Bielskim Domu Kultury. Zaplanowano występy kapel: „Moskwa”, „Royal Spirit” i „London 70”. Początek koncertu o godzinie 17.30 w sali widowiskowej BDK-u przy ul. 3 Maja 2 w Bielsku Podlaskim.


Kalendarium w trakcie uzupełniania

Opr. (ms)

 

REKLAMA

Facebook

Instagram