REKLAMA

 

Wydarzenia i imprezy Bielsk Podlaski i powiat bielski. Czerwiec 2022

Wydarzenia i imprezy w Bielsku Podlaskim i powiecie bielskim w czerwcu 2022 roku.


4 czerwca (sobota)

Warsztaty malarstwa intuicyjnego o godzinie 11:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Kazimierzowskiej 14 w Bielsku Podlaskim. Zajęcia będą połączone z wykładem kulturoznawcy doktora Tomasza Olchanowskiego pt. „Fenomen wyobraźni i procesu twórczego w perspektywach psychologii głębi”. Warsztaty skierowane są do osób powyżej 16. roku życia. Obowiązują zapisy.

20. Integracyjne Zawody Sportowe Osób Niepełnosprawnych. Organizuje je Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Szansa”. Zawody odbędą się o godz. 12.00 na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Ziemia Bielska” przy ul. Wojska Polskiego 78 w Bielsku Podlaskim.


5 czerwca (niedziela)

Piknik rodzinny „Wszystkie dzieci nasze są” rozpocznie się o godz. 14.00 w Parku Królowej Heleny w Bielsku Podlaskim, w pobliżu amfiteatru miejskiego. Jego organizatorem jest Stowarzyszenie Bielskie Babeczki. W programie m.in.: zabawy z animatorką, gry i zabawy, bańki mydlane, turniej rodzinny i tor przeszkód. Będzie też dmuchany zamek dla dzieci, a dla starszych quady i bubble futbol oraz dyskoteka DJ’a Lucasa. Imprezie towarzyszyć będzie charytatywna zbiórka przyborów szkolnych dla dzieci przybyłych z Ukrainy.

Międzynarodowa grupa iluzjonistów „Champions of Illusion” zaprasza dzieci oraz dorosłych na pokaz, który odbędzie się w niedzielę 5 czerwca 2022 roku w godzinach:: 17:00 – 18:30 w Bielskim Domu Kultury przy ulicy 3 Maja 2 w Bielsku Podlaskim. „Champions of Illusion” to międzynarodowa grupa iluzjonistów zrzeszająca kilkudziesięciu artystów z całego świata, prezentująca interaktywne show. Artyści ci, prezentują przeróżne formy iluzji, od popularnych zwłaszcza wśród dzieci sztuczek karcianych, przez pokazy z gołębiami i sztuczki mentalne, po wielkie iluzje z dużymi rekwizytami, lewitacją i niesamowitymi ucieczkami z zamkniętych skrzyń czy klatek. Każdy iluzjonista jest inny i czym innym zachwyca publiczność. Spektakl ten jest skierowany do całej rodziny i bez względu na wiek. Wstęp płatny.


8 czerwca (środa)

Piąta edycja Bielskiej Przedszkolady, czyli sportowej rywalizacji drużyn przedszkolnych, rozpocznie się o godzinie 10.00 na placu parafialnym przy Przedszkolu na Hołowiesku (ul. Wrzosowa 16). Do udziału w imprezie zaproszone zostały wszystkie przedszkola z terenu Miasta i Gminy Bielsk Podlaski. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski.

Wernisaż wystawy „Malarstwo & rękodzieło” – prac uczestników Pracowni Plastycznej „Atelier”, działającej przy Bielskim Domu Kultury, oraz rękodzieła Walentego Gałuszewskiego (wyploty ze słomy), odbędzie się w Galerii Sztuki Bielskiego Domu Kultury o godzinie 17.00.


11 czerwca (sobota)

Miejska Biblioteka Publiczna w Bielsku Podlaskim zaprasza na „Kreatywne soboty w bibliotece”. Są to cykliczne zajęcia dla dzieci wraz z opiekunami. Rozpoczynają się w soboty o godzinie 11.00 w siedzibie MBP przy ul. Kazimierzowskiej 14 w Bielsku Podlaskim. Wstęp wolny. Temat zajęć - Światowy Dzień Wiatru.

Plan zajęć: 11 czerwca 2022 – Światowy Dzień Wiatru, 18 czerwca 2022 – W świecie zwierząt, 25 czerwca 2022 – Wakacje, znowu są wakacje!


12 czerwca (niedziela)

Bielski Dom Kultury zaprasza na komedię teatralną pt. „Rubinowe Gody”. Jej prezentację zaplanowano na godz. 16.00 na scenie BDK-u przy ul. 3 Maja 2. Wstęp płatny. Więcej informacji i możliwość zakupu biletów w serwisie KupBilecik.pl.


14 czerwca (wtorek)

Bielski Dom Kultury zaprasza seniorów na warsztaty plastyczne „Zieleń w słoiku”. Zaplanowano je na godzinę 11.00 w pracowni plastycznej (drugie piętro) BDK-u przy ul. 3 Maja 2 w Bielsku Podlaskim. Zapisy trwają do 10 czerwca 2022 roku.

Miejska Biblioteka Publiczna w Bielsku Podlaskim zaprasza o godzinie 16.00 na spotkanie z poetką Jadwigą Warpechowską autorką tomiku poezji „Diamenty we mgle”.

 

18 czerwca (sobota)

41. Brańskie Dni Kultury.  Impreza potrwa dwa dni - sobotę i niedzielę. Będzie wiele atrakcji dla dzieci. Gwiazdą tegorocznych Dni Brańska będzie zespół Afromental. W sobotę z samego rana o godz. 6.00 na zalewie rozpoczynają się zawody wędkarskie o puchar burmistrza miasta. P godz. 15.00 czeka nas korowód przebierańcow, który przejdzie z Miejskiego Ośrodka Kultury w Brańsku na plac miejski. Koncerty rozpoczną się o godz. 16.00 pod hasłem Wesele Podlaskie.


19 czerwca (niedziela)

VI Edycja Międzynarodowego Festiwalu „Pod Opieką Bogurodzicy” odbędzie się w niedzielę o godzinie 17.00 w Bielskim Domu Kultury przy ul. 3 Maja 2 w Bielsku Podlaskim. Program festiwalu przewiduje występy dziewięciu chórów z: Belgradu (Serbia), Białegostoku, Bielska Podlaskiego, Rygi (Łotwa) i Warszawy. Wydarzenie odbędzie się w ramach realizacji Budżetu Obywatelskiego Bielska Podlaskiego na rok 2022, a jego organizatorem jest Fundacja Domów Kultury Prawosławnej Diecezji Warszawsko-Bielskiej.

41. Brańskie Dni Kultury. W niedzielę o godz, 11. 30 fregaty na zalewie - konkurs modeli żaglówek. O godz. 14.30 występ uczniów Zespołu Szkół w Brańsku, o godz. 16.00 - występ przedszkolaków, o godz. 17.00 zaśpiewaja Ale - Babki. O godz. 18.00 czeka nas koncert zespołu Ex-Peryment. Około godz. 19.00 pokaz OSP w Brańsku. Równo o godz. 20.00 wystąpi Afromental, a o godz. 22.00 - projekcja kina pod chmurką.

 

23 czerwca (czwartek)

Grupa „Shrift” z Chicago w USA oraz coverowy zespół „The Trouble Dudes” wystąpią na scenie Bielskiego Domu Kultury przy ul. 3 Maja 2 w Bielsku Podlaskim. Koncert zaplanowano na godzinę 19.00. Wstęp płatny.


24 czerwca (piątek)

Święto Kolorów „Holi”, czyli zabawa z kolorowymi proszkami przy muzyce didżejów. Wydarzenie ma się rozpocząć o godz. 16.00 – 19:00 w Parku Aleksandra Jagiellończyka w Bielsku Podlaskim. Wstęp bezpłatny, proszki kupuje się na miejscu. Organizatorami wydarzenia są: Holi Święto Kolorów i Bielski Dom Kultury.

 

26 czerwca (niedziela)

Festyn rodzinny pod nazwą „Moja rodzina. Mój największy Skarb” odbędzie się o godz. 13.00 w ogrodach Parafii Matki Bożej z Góry Karmel w Bielsku Podlaskim. Organizatorem wydarzenia są: Caritas Diecezji Drohiczyńskiej i Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas w Bielsku Podlaskim.

 

Kalendarium w trakcie uzupełniania

Opr. (ms)

 

REKLAMA

Facebook

Instagram