REKLAMA

Wydarzenia i imprezy Bielsk Podlaski i powiat bielski. Styczeń 2022

Wydarzenia i imprezy w Bielsku Podlaskim i powiecie bielskim w styczniu 2022 roku.

 

6 STYCZNIA (czwartek)

Od godz. 13.00 kolędy na placu miejskim w Brańsku przy Szopce wykonaniu zespołu Skowronki oraz wręczenie nagród za najładniejszy stroik świąteczny. 

 

8 STYCZNIA (sobota)

Spektakl w Kreatywnym.  Kreatywne Centrum Kultury (u;. Studziwodzka 35A) zaprasza na spektakl Teatru Pneumatycznego pod tytułem „Słoiki czyli skrócony kurs robienia przetworów”. Początek o  o godzinie 19.00. 

 

9 STYCZNIA (niedziela)

Korowód kolędniczy ulicami Bielska Podlaskiego. O godzinie 15.00 sprzed Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Kazimierzowskiej 14 w Bielsku Podlaskim w stronę ratusza wyruszy korowód przebierańców znanych z występów w ramach Festiwalu Teatralnego Wertep. Zapraszają: Stowarzyszenie Kulturalne „Pocztówka”, A3Teatr, Hajnówka Centralna –Stacja Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna w Bielsku Podlaskim.

Koncert chóru Harmonica z Sokół godz. 13.00 w Sanktuarium NMP w Domanowie. Organizator GOUK w Kalnicy. i parafia w Domanowie..

 

10 STYCZNIA (poniedziałek)

Wieczór Kolęd o godz. 18.00 w Bielskim Domu Kultury (ulica 3 Maja 2). Wystąpią zespoły z BDK-u oraz zaproszeni goście. Wstęp bezpłatny, ale liczba miejsc będzie ograniczona. Bezpłatne wejściówki są do odebrania w sekretariacie BDK-u przy ulicy 3 Maja 2 w Bielsku Podlaskim.

 

11 STYCZNIA (wtorek)

Bielski Dom Kultury zaprasza na otwarcie dwóch wystaw we wtorek 11 stycznia o godz. 16.00 do Galerii Sztuki BDK. Alina Dębowska - Jankiewicz tym razem wystąpi w podwójnej roli - autorki  wystawy "Makatki do starej i nowej chatki" oraz kuratorki wystawy "Zainspirowani ręcznikiem ludowym", na której swoje prace zamieściły Tamara Krajnik i Irena Niczyporuk z Koła Gospodyń Wiejskich Hłuboczkla w Długim Brodzie. Wstęp wolny. Wystawę będzie można oglądać do 4 lutego.

 

13 STYCZNIA (czwartek)

Kino w BDK (ul. 3 Maja 2). Obejrzeć będzie można kolejną część kultowego filmu "Kogel Mogel. Koniec Świata", a także klasyk kina science fiction "Matrix. Zmartwychwstania". Do tego dla dzieci "W 80 dni dookoła świata" w nowej odsłonie.  Pełny repertuar: godz. 16.00 - W 80 dni dookoła świata, godz. 17.45 - Koniec świata, czyli Kogel mogel 4, godz. 19.30 - Matrix 4. Zmartwychwstania. Bilety do nabycia przed seansem.

 

15 STYCZNIA (sobota)

Miejski Ośrodek Kultury w Brańsku (ul. Rynek 19) zaprasza na wernisaż wystawy obrazów Joanny Godlewskiej. Początek wystawy godz. 17.00.

 

16 STYCZNIA (niedziela)
 
Społeczność Kościoła Zielonoświątkowego w Bielsku Podlaskim wraz z młodzieżą Kościoła Zielonoświątkowego w Dubiczach Cerkiewnych zaprasza na Koncert Kolęd, który odbędzie się w niedzielę o godz. 17.00 w Bielskim Domu Kultury 9ul. (3 Maja2). Wstęp wolny.
 
 
20 STYCZNIA (czwartek)
 
Miejska Biblioteka Publiczna w Bielsku Podlaskim zaprasza na spotkania z autorami albumu „Klimaty Podlasia. Wielokulturowość” - Jerzym Rajeckim i Barbarą Goralczuk. Publikacja zawiera 200 stron i ponad 300 podpisanych fotografii w 3 rozdziałach tematycznych : „Krajobrazy Kulturowe Podlasia”, „Sacrum” i Radość życia”. Wstęp do wydania opracował – doktor Artur Gaweł – dyrektor Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej. Wprowadzenie do poszczególnych rozdziałów – Barbara Goralczuk – poetka i pisarka podlaska. Początek godz. 16.30.
 

21 STYCZNIA (piątek)

W Muzeum Obojga Narodów w Bielsku Podlaskim (ratusz)  wernisaż wystawy Olega Kobzara - Pamiętam.. W programie między innymi recital autorski, dedykowany niezależnym artystom Białorusi. Poczatek godz. 18.00
Wystawa trwać będzie do końca lutego.

 

22 STYCZNIA (sobota)
 
Bielski Dom Kultury zaprasza na: Wielkie Kolędowanie ze Studiem Piosenki FART. 22 stycznia o godz. 17.00 w sali widowiskowej BDK. Wejściówki można odbierać w sekretariacie BDK w godz. 8.00 - 16.00

 

23 STYCZNIA (niedziela)

Bielski Dom Kultury (ul. 3 Maja 2) zaprasza na projekcje odbywające się w ramach Festiwalu Filmów Bulbamovie. O godz. 17. zostanie pokazana Parada Planet, w reż. Zoji Katowicz, zaś o godz. 18. Trasa Zmieniona, reż. Maksim Szwed. Wstęp wolny. 

 

28 STYCZNIA (piątek)

O godzinie 16.00 Gminne Centrum Biblioteczno- Kulturalne w Wyszkach (ul. Piórkowska 30) zaprasza dzieci wraz z rodzicami na spektakl p.t „ Ważniak w tarapatach” prezentowany przez aktorów teatru Blaszany Bębenek. Wstęp wolny.  

 

29 STYCZNIA (sobota)

Stand-up w Kreatywnym. Premiera nowego programu Pawła Chałupki „To nie są ćwiczenia” w Kreatywnym Centrum Kultury przy ulicy Studziwodzkiej 35 A w Bielsku Podlaskim. Początek o godz. 20.00.

 

30 STYCZNIA (niedziela)

30 FINAŁ WOŚP w Bielsku Podlaskim. Od godz. 14.00 na placu ratuszowym koncerty, licytacje, bieg na 30 km. Gwiazdą imprezy będzie Ewelina Lisowska. 

 

Kalendarium w trakcie uzupełniania

(ms)

 

 

 

REKLAMA

Facebook

Instagram