REKLAMA

 

Wydarzenia i imprezy Bielsk Podlaski i powiat bielski. Listopad 2021

Wydarzenia i imprezy w Bielsku Podlaskim i powiecie bielskim w listopadzie 2021 roku.

 

3  LISTOPADA (środa)

W Bielskim Domu Kultury przy ulicy 3 Maja 2 odbędą się eliminacje centralne konkursu „Piosenka białoruska dla dzieci”. Początek  zaplanowano na godz. 10.00.

 

4. LISTOPADA (czwartek)

Bielski Dom Kultury i Bielska Inicjatywa Społeczna zapraszają na wystawę - Józef Piłsudski honorowym obywatelem Bielska. Można ją oglądać w godzinach pracy BDK do 25 listopada w siedzibie Bielskiego Domu Kultury przy ul. 3 Maja 2.

W Bielskim Domu Kultury (ul. 3 Maja 2) występ kabaretu Jurki. Początek przedstawienia  o godz. 19.00. Wstęp płatny.

 

5. LISTOPADA (piątek)

Dni Pamięci w Orli w 79. rocznicę zagłady orlańskich Żydów. Marsz Pamięci rozpocznie się ok. godz. 12.00 przy Gminnym Centrum Kultury w Orli (ul. Mickiewicza 4). Uczestnicy marszu przejdą na cmentarz żydowski w Orli, gdzie zostaną złożone kwiaty oraz odczytane psalmy i nazwiska żydowskich mieszkańców Orli. Około godz. 13.15 koncert muzyki klezmerskiej Chanajki Klezmer Band w Gminnym Centrum Kultury i Kadisz  - wystawa grafik Marka Podwala. Uroczystości poprowadzi Dariusz Szada-Borzykowski z Muzeum w Tykocinie.

Koncert „Rock dla Polski” w Bielskim Domu Kultury (ul. 3 Maja 2). Wystąpią zespoły Cochise (z wokalistą Pawłem Małaszyńskim) i Polska B. Początek koncertu o godzinie 19.00. 

 

9. LISTOPADA (wtorek)

Warsztaty  przygotowywania ozdób świątecznych. w Bielskim Domu  Kultury (ul. 3 Maja 2). Początek godz. 9.00. Koszt udziału w warsztatach - 30 zł od osoby.

 

10. LISTOPADA (środa)

Brański Klub Seniora (ul. Binduga 95) zaprasza mieszkańców Brańska do wzięcia udziału Wieczornicy Patriotycznej w wigilię Święta Niepodległości. O godz. 16.00 - zebrani wysłuchają pieśni wykonywanych przez członków Klubu wraz z Wojciechem Ostrowskim. W tym samym czasie odbywać będzie się Kiermasz Charytatywny dla Mikołajka Żocha z Oleksina. Brańscy seniorzy oraz wszyscy chętni wolontariusze przygotują na tę okazje swoje wypieki i ciepłe dania (będzie można je skonsumować na miejscu) oraz własnoręcznie wykonane przedmioty.

 

11. LISTOPADA (czwartek)

Na uroczystości Narodowego Święta Niepodległości zaprasza Bielski Dom Kultury. W związku z istniejącą sytuacją epidemiczną Ilość miejsc jest ograniczona. Wstęp wyłącznie za okazaniem wejściówki, które są do odebrania w sekretariacie Bielskiego Domu Kultury w dniach: 8-10 listopada w godz. 8.00-16.00 praz godzinę przed koncertem). We czwartek 11 listopada o godz. 16.00 na sali widowiskowej Bielskiego Domu Kultury przy ul. 3 Maja 2 wystąpią: Chór Polskiej Pieśni Narodowej, recytatorzy BDK, Jakub Jurczuk ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Bielsku Podlaskim oraz Studio piosenki FART.

 

12. LISTOPADA (piątek)

 
Spotkanie pod hasłem „Białorusini na Podlasiu”  o godzinie 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bielsku Podlaskim. Gośćmi spotkania będą autorzy książki pod tytułem „Inni” Agnieszka Kasińska-Metryka, Rafał Dudała z UJK w Kielcach i Kamil Mrozowicz z UwB w Białymstoku.

Wieczór komediowy w  Kreatywnym Centrum Kultury w Bielsku Podlaskim (ul. Studziwodzka 35A). Wystąpi Sebastian Rejent. Początek imprezy o godzi. 20.00. 

 

14. LISTOPADA (niedziela)

W Bielskim Domu Kultury odbędzie się koncert „Nasze Pieśni”. Zaprezentują się uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. ŚW. ABP Łukasza Wojno-Jasienieckiego w Bielsku Podlaskim oraz zespół „LANOK” z Niepublicznego Przedszkola Nr 1 im. ŚW. Młodzieńca Gabriela prowadzony przez Joannę Chilkiewicz i Martę Zinkiewicz.  Wystąpi również zespół działający przy parafii prawosławnej pw. Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Narwi pod dyrekcją Pani Ali Kamieńskiej i Chór Domu Kultury Prawosławnej w Bielsku Podlaskim prowadzony przez Panią Martę Zinkiewicz. Organizatorami koncertu jest Fundacja Domów Kultury Prawosławnej diecezji warszawsko-bielskiej oraz parafia prawosławna Narodzenia NMP w Bielsku Podlaskim. Koncert jest podziękowaniem dla wszystkich ofiarodawców na rzecz Fundacji.

 

16. LISTOPADA (wtorek)

Warsztaty przygotowywania ozdób świątecznych w Bielskim Domu Kultury (ul. 3 Maja 2). Początek o godzinie 16.00. Koszt udziału w warsztatach - 30 zł od osoby. 

O godz. 18.30 w Bielskim Domu Kultury przy ul. 3 Maja 2 odbędzie się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Gościem specjalnym pokazu będzie Marek Jaroszko.  Marek Jaroszko opowie o starych dobrych czasach kaset wideo i VHS-ów i odpowie na kilka pytań. Wstęp wolny. W programie spotkania również emisja filmu, który wybierze Marek Jaroszko.

 

17. LISTOPADA (środa)

Kino w Bielskim Domu Kultury (ul. 3 Maja 2). W w repertuarze każdy znajdzie coś dla siebie. Zabawny film dla dzieci - Ron Usterka, romantyczna komedia - To musi być miłość oraz coś dla osób lubiących silne wrażenia - najnowszy Pitbull Patryka Vegi. Seanse: godz. 16.00 - Ron Usterka, godz. 18.00  - To musi być miłość, godz. 20 - Pitbull. Bilety do nabycia przed seansem.

 

18. LISTOPADA (czwartek)

Kino w Bielskim Domu Kultury (ul. 3 Maja 2). W w repertuarze każdy znajdzie coś dla siebie. Zabawny film dla dzieci - Ron Usterka, romantyczna komedia - To musi być miłość oraz coś dla osób lubiących silne wrażenia - najnowszy Pitbull Patryka Vegi. Seanse: godz. 16.00 - Ron Usterka, godz. 18.00  - To musi być miłość, godz. 20 - Pitbull. Bilety do nabycia przed seansem.

 

19. LISTOPADA (piątek)

W Bielskim Domu Kultury (w godz. 9.00 -16.45) pierwszy dzień V Podlaskiej Ukraińska Konferencja Naukowa „Język ukraiński w przestrzeni kulturowej Podlasia” . 

 

20. LISTOPADA (sobota)

W Bielskim Domu Kultury ( w godz. 9.00 -16.45) drugi dzień V Podlaskiej Ukraińska Konferencja Naukowa „Język ukraiński w przestrzeni kulturowej Podlasia” . 

 

21. LISTOPADA (niedziela)

O godz. 15.00. Związek Ukraińców Podlasia oraz Gminny Ośrodek Kultury w Orli zapraszają na „Dżereła – ukraińskie tradycje i transformacje”. Festiwal prezentuje archaiczną ukraińską kulturę muzyczną Podlasia, ale także sposoby jej twórczej przemiany na bardziej współczesne formy.

Koncert Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza w Bielskim Domu Kultury (ul.3 Maja 2.) Koncert zaplanowano  o godzinie 19.00. Wstęp płatny.

 

26. LISTOPADA (piątek)

O godzinie 16.00 w Bielskim Domu Kultury (ul. 3 Maja 2) rozpoczynają się Andrzejki, czyli Wieczór Magii i Czarów w Bielsku Podlaskim. Organizatorzy: Bielski Dom Kultury oraz Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół „Autentyczni” zapraszają wszystkie dzieci z niepełnosprawnościami wraz z rodzicami i rodzeństwem. Przebranie mile widziane. Wstęp wolny. Na uczestników czeka moc atrakcji, tor przeszkód, malowanie twarzy, kącik książki, lanie wosku, wyścig butów i inne zabawy.

Dyskusyjny Klub Filmowy Kino Znicz i Bielski Dom Kultury zapraszają na wystawę inscenizowanych zdjęć, przypominających najważniejsze momenty w przedwojennej historii podlaskiej kinematografii. Wernisaż wystawy: Wyśniona historia kina na Podlasiu – rozpoczyna się  o godz. 19.30 w Galerii Bielskiego Domu Kultury, wstęp wolny.  Wystawę będzie można oglądać do 2 stycznia 2022 w godzinach pracy BDK. „Wyśniona historia kina na Podlasiu”, wystawa mająca swoją premierę podczas festiwalu Wschód Kultury/Inny Wymiar 2021 , to 20 wielkoformatowych zdjęć (format B1) i 12 oryginalnych negatywów na szkle, przypominających najważniejsze momenty z przedwojennej historii podlaskiego i światowego kina! Fotografie zostały wykonane w technice mokrego kolodionu, a za projekt odpowiadają Andrzej Górski i kolektyw Kaufman Bros & Sista. Producentem wystawy jest Białostocki Ośrodek Kultury.

 

27. LISTOPADA (sobota)

Gminny Ośrodek Kultury w Orli, Studio Folkloru Podlaskich Białorusinów Żemerwa działające przy Muzeum Małej Ojczyzny w Studziwodach oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Orli zapraszają na Zapusty u Wuorli: Impreza rozpocznie się ok. godz. 16.00 pokazem fragmentów filmu: "Pryweli nas siudy pieśni Waszych bat'kuow" (Przywiodły nas tutaj pieśni Waszych ojców) w reżyserii Piotra Łozowika. Najstępnie widzowie będą mogli posłuchać pieśni i muzyka w wykonaniu zespołu Żemerwa ze Studziwód. Ggościnnie wystąpią: Sierhiej Douhuszau (lira korbowa, dudki, śpiew), Juliusz Kublik (harmonia pedałowa) oraz wystąpią Orlanie i Werwoczki. Poza tym czeka nas rozstrzygnięcie konkursu kulinarnego na Cud szatlotkę organizowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich i Gminny Ośrodek Kultury w Orli oraz degustacja wypieków. Na koniec zabawa przy muzyce na żywo z repertuaru: Włodzimierza Murawskiego, Wiktora Wołkowyckiego i Piotra Juszkiewicza. Zagra Kapela im. Piotra Juszkiewicza ze Studziwód.

Miejski Ośrodek Kultury w Brańsku (ul. Rynek 19) organizuje zabawę andrzejkową. Od godz. 15-ej będą się bawiły dzieci, a od 18-ej młodzież.

O godz. 19.00 w Kreatywnym Centrum Kultury w Bielsku Podlaskim (ul. Studziwodzka 35a) przedstawienie młodzieżowej grupy teatru The MASK Nasza Klasa, spektakl objęty jest rezerwacją miejsc. Wstęp cegiełka na rozwój teatru. 

 

28. LISTOPADA (niedziela)

O godz. 19.00 w Kreatywnym Bielsku (ul. Studziwodzka 35a). Teatr the M.A.S.K pokaże przedstawienia "Jak ty nic nie rozumiesz". Bilety w przedsprzedaży cenie 15 zł zakupić można w Kreatywnym Centrum Kultury ul. Studziwodzka 35a oraz na premierze spektaklu "Nasza Klasa"  oraz w cenie 20 zł przed spektaklem w dniu 28 listopada. Podobno Andrzeje wchodzą za darmo.
 

29. LISTOPADA (poniedziałek)

W Kreatywnym Centrum Kultury (ul. Studziwodzka 35A) w Bielsku Podlaskim wystąpi Katarzyna Piasecka w najnowszym programie stand-up comedy „Moje tabu” . Spektakl rozpoczyna się  o godzinie 20:00. Wstęp płatny.

 

Kalendarium w trakcie uzupełniania

(ms)

 

 

 

 

REKLAMA

Facebook

Instagram