REKLAMA

Wydarzenia i imprezy Bielsk Podlaski i powiat bielski. Sierpień 2021

Wydarzenia i imprezy w Bielsku Podlaskim i powiecie bielskim w sierpniu 2021 roku.

 

3 SIERPNIA (wtorek)

Na placu miejskim w Brańsku rozpoczyna się XV Międzynarodowy Festiwal Folkloru "Podlaskie Spotkania". Początek godz. 17.00

 

4 SIERPNIA (środa)

XV Międzynarodowy Festiwal Folkloru "Podlaskie Spotkania" również w Bielsku Podlaskim. Występy zaplanowano na muszli w Parku Królowej Heleny. Początek godz. 16.00. Występy artystów również w Boćkach o godz. 17.00

 

7 SIERPNIA (sobota)

„Spasauskija Zapusty” w Bielsku Podlaskim. W ramach imprezy projekcja filmu dokumentalnego „Bielsk Podlaski 1964” oraz etnomusicalu „Od Kupalnocki do wesela”.  Ponadto spotkanie z aktorami i twórcami filmu. Początek godz. 18.00 w sali widowiskowo-kinowej Bielskiego Domu Kultury (ul. 3 Maja 2).

Międzynarodowy Festiwal Teatralny Wertep w Orli. W programie dziewięć spektakli. Początek godz. 14.00. 

GOK w Boćkach zaprasza na sobotnie spotkania seniorskie. W programie muzyka z dawnych lat do posłuchania i potańczenia. Catering we własnym zakresie. Początek godz. 18.00.

 

8 SIERPNIA (niedziela)

OSP Piliki oraz z wójt gminy wiejskiej Bielsk Podlaski zapraszają na tegoroczne zawody sportowo-pożarnicze, które odbędą się na stadionie w Pilikach. Zawody odbędą się jak co roku w dwóch konkurencjach: pierwsza to ćwiczenia bojowe oraz druga, czyli sztafeta 7 x 50 metrów z przeszkodami. Początek ok. godz. 9.30.

Gala Finałowa XV Międzynarodowego Festiwalu Folkloru "Podlaskie Spotkania". Początek  o godz. 16.00 na placu miejskim w Brańsku.

Festyn „Spasauskija Zapusty” z obrzędem, koncertem i potańcówką. Początek godz. 16.00 w amfiteatrze miejskim w Parku Królowej Heleny w Bielsku Podlaskim. O godz.  – obrzęd „Len” w wykonaniu Zespołu Folklorystycznego „Narwianie” z Gminnego Centrum Kultury w Dobrzyniewie Dużym; 16.30 – koncert w udziałem chórów i zespołów z Białegostoku, Bielska Podlaskiego, Dobrzyniewa Dużego, Gredel, Narewki, Orli i Parcewa; 19.15 – potańcówka przy muzyce zespołu „As”. Organizatorami „Zapustów” są: Zarząd Powiatowy BTSK w Bielsku Podlaskim, Stowarzyszenie Koalicja Bielska i Bielski Dom Kultury.

 

9 SIERPNIA (poniedziałek)

Kolejne spotkanie "Kawa i Herbata" opowieści z cyklu podróżniczego. Tym razem goście będą snuli opowieść  "Rowerem przez bajkowe Podlasie" - Początek spotkania o godz. 19.00 w Bielskim Domu Kultury (ul. 3 Maja 2).

 

18 SIERPNIA (niedziela)

Zespół ludowy Mianka będzie świętować 40-lecie działalności. Świętowanie 40-lecia  "Mianki" rozpocznie się o godz. 12.00  mszą, którą będzie celebrować zaprzyjaźniony z zespołem, były proboszcz parafii w Domanowie ks. Walenty Wojtkowski. O godz. 14.00 na placu przy Gminnym Ośrodku Upowszechniania Kultury w Kalnicy pojawią się panie z Mnia oraz zaproszeni goście: Podlaskie Kukułki z Bielska Podlaskiego, Klekociaki z Bociek, Podlaskie Orły, znany z występów na tutejszym przeglądzie akordeonistów Jarosław Antypowicz oraz członkowie klubu seniora Róże Jesieni z Bociek, którzy zaprezentują występ kabaretowy. Na 19.00 przewidziano koncert zespołu wokalno-instrumentalnego "Harmonica" z Sokół, którego opiekunem artystycznym jest Piotr Ostrowski. O godz. 20.00  wystąpi kapela "Sami Swoi" z Brańska. Na na koniec o dobrą zabawę zatroszczy się grupa disco-polo Forti. 

 

21 SIERPNIA (sobota)

Gala disco polo w Boćkach. Od godz.16.00 na boisku szkolnym za urzędem gminy wystąpią: Prymaki, Jobery, Adam Kraśko, Forti, DiDżej Mietek, Impuls, FreeBoy.
 
W orlańskiej synagodze odbędzie się wernisaż wystawy grafik „KADISZ”, autorstwa Marka Podwala. Ekspozycję zrealizowano dzięki Dorocie Budzińskiej ze Stowarzyszenia Dąbrowskiego z Dąbrowy Białostockiej, która przywiozła i udostępniła grafiki. Organizatorem wystawy był Gminny Ośrodek Kultury w Orli we współpracy z Fundacją Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego. Początek godz. 13.00
 
 
22 SIERPNIA (niedziela)
 
Zespół ludowy Mianka będzie świętować 40-lecie działalności. Świętowanie rozpocznie się o godz. 12.00  mszą, którą będzie celebrować zaprzyjaźniony z zespołem, były proboszcz parafii w Domanowie ks. Walenty Wojtkowski. O godz. 14.00 na placu przy Gminnym Ośrodku Upowszechniania Kultury w Kalnicy pojawią się panie z Mnia oraz zaproszeni goście: Podlaskie Kukułki z Bielska Podlaskiego, Klekociaki z Bociek, Podlaskie Orły, znany z występów na tutejszym przeglądzie akordeonistów Jarosław Antypowicz oraz członkowie klubu seniora Róże Jesieni z Bociek, którzy zaprezentują występ kabaretowy. Na 19.00 przewidziano koncert zespołu wokalno-instrumentalnego "Harmonica" z Sokół, którego opiekunem artystycznym jest Piotr Ostrowski. O godz. 20.00  wystąpi kapela "Sami Swoi" z Brańska. Na na koniec o dobrą zabawę zatroszczy się grupa disco-polo Forti.
 
 
25 SIERPNIA (środa)
 
Teatr THE M.A.S.K. - Kreatywny Bielsk Podlaski zapraszają w środę 25 sierpnia do swojej siedziby w Kraetywnym Centrum Kultury przy ul. Studziwodzkiej 15a na spektakl nagrodzony GRAND PRIX VII Teatralnej Majówki w Środzie Wielkopolskiej - "Reality Show(s). Kabaret o rzeczach strasznych" w Kreatywnym Centrum Kultury, ul. Studziwodzka 35a.  Będzie to przedstawienie przedfestiwalowe. Młodzi artyści zbierają pieniądze na paliwo, aby wyjechać na festiwal w Przemyślu. Początek spektaklu godz. 21.30. Wstęp: Cegiełka. Przedstawienie jest przeznaczone dla widzów w wieku powyżej 16 lat, chyba że młodzi widzowie przyjdą z opiekunami.
 
28 SIERPNIA (sobota)

Noworoczny Bieg Tura. Szósta edycja „Noworocznego Biegu Tura” w Bielsku Podlaskim odbędzie się z powodu ograniczeń związanych z pandemią latem. Start zaplanowano w sobotę 28 sierpnia 2021 roku o godzinie 17.00 na Placu Ratuszowym w Bielsku Podlaskim.

Gminny Ośrodek Kultury w Orli zaprasza do orlańskiej synagogi na wernisaż zdjęć Doroty Turowskiej zatytułowany „Kolory Życia”. Początek godz. 17.00.

Miejski Ośrodek Kultury w Brańsku organizuje koncerty na pożegnanie wakacji. W sobotę (28 sierpnia) na placu miejskim w Brańsku wystąpi wykonawca disco polo - Gieroy. Początek koncertu o godzinie 19.00.  

 

29 SIERPNIA (niedziela)

Bielski Dom Kultury w Bielsku Podlaskim zaprasza na Festyn Pelargonia. W programie konkursy (bukiety kwiatów i ziół, ciasteczka owocowe, konkurs poetycki). Start godz. 16.00. W Amfiteatrze Miejskim w parku Królowej Heleny wystąpią: Zespół Wokalny "Fermata" z gminnego Ośrodka Kultury w Orli, Nauczycielski Zespół Wokalny "Ad Rem" z Dąbrowy Białostockiej, Trio akordeonowe "Akord" z Czarnej Białostockiej, Artur Szczepan Leszczyński oraz  Stacja Folk z  Warszawy.

W niedzielę pod hasłem "Szczepimy się" na placu miejskim w Brańsku wystąpią miejscowi wykonawcy. Od godz. 15.30 na placu miejskim zagrają i zaśpiewają: Ale Babki, Folk Grupa Skowronki oraz Sami Swoi i 3xTak.

 

Kalendarium w trakcie uzupełnienia

(ms)

REKLAMA

Facebook

Instagram