REKLAMA

Wydarzenia i imprezy Bielsk Podlaski i powiat bielski. Czerwiec 2021

Wydarzenia i imprezy w Bielsku Podlaskim i powiecie bielskim w czerwcu 2021 roku.

 

1. CZERWCA (wtorek)

Muzeum Obojga Narodów i restauracja Kwarta zapraszają na „Dzień dziecka” na placu przy ratuszu. W programie: warsztaty plastyczne, gry, zabawy i niespodzianki. Początek wydarzenia o godzinie 16. 00.
 
Od 1 czerwca w Galerii na Piętrze Miejskiej Biblioteki Publicznej można obejrzeć wystawę plakatu cyrkowego. Prezentowane plakaty efektem konkursu przeprowadzonego w 2019 roku przez Warsztaty Kultury w Lublinie z okazji 10-lecia Carnavalu Sztukmistrzów, festiwalu sztuki nowego cyrku, odbywającego się od 2008 r. w przestrzeni miejskiej Lublina. Wystawę w Galerii na Piętrze MBP będzie można oglądać przez całe wakacje w godzinach pracy biblioteki.

2. CZERWCA (środa)

Bielski Dom Kultury zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Kawa i herbata”. O godzinie 18.30 w sali konferencyjnej Bielskiego Domu Kultury (ul. 3 Maja 2) traperzy z Hajnówki, m.in. Tomasz Bałdak opowiedzą o Puszczy Białowieskiej.

3. CZERWCA (czwartek)

Premiera spektaklu komediowego „Zielony Gil” w reżyserii Mateusza Sacharzewskiego, w wykonaniu bielskiego Teatru „The M.A.S.K.”, w Kreatywnym Centrum Kultury (ul. Studziwodzka 35A) w Bielsku Podlaskim. Początek godz. 19.00. Obowiązuje rezerwacja miejsc.

4. CZERWCA (piątek)

Spektakl komediowy „Zielony Gil” w reżyserii Mateusza Sacharzewskiego, w wykonaniu bielskiego Teatru „The M.A.S.K.”, w Kreatywnym Centrum Kultury (ul. Studziwodzka 35A) w Bielsku Podlaskim. Początek godz. 19.00. Obowiązuje rezerwacja miejsc.

5. CZERWCA (sobota)

Spektakl komediowy „Zielony Gil” w reżyserii Mateusza Sacharzewskiego, w wykonaniu bielskiego Teatru „The M.A.S.K.”, w Kreatywnym Centrum Kultury (ul. Studziwodzka 35A) w Bielsku Podlaskim. Początek godz. 19.00. Obowiązuje rezerwacja miejsc.

6. CZERWCA (niedziela)

Koło Polskiego Związku Wędkarskiego „Sum” w Bielsku Podlaskim zaprasza na zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży. Zawody odbędą się przy zbiorniku na rzece Lubce w Parku Aleksandra Jagiellończyka (obok Łysej Górki), w dwóch kategoriach wiekowych 6-11 lat i 12-16 lat. Dzieci młodsze muszą być pod opieką dorosłej osoby. Początek 7.30.
 
Bielski Dom Kultury (ul. 3 Maja 2) zaprasza eliminacje rejonowe XXVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenka Białoruska 2021. Początek godz. 15.00. wstęp wolny.
 
8. CZERWCA (wtorek)
 
Monster TRUCK SHOW. Pokazy kaskaderskie na stadionie MOSiR w Bielsku Podlaskim przy ul. Orzeszkowej. Początek godz. 19.00

10. CZERWCA (czwartek)

Kino w Bielskim Domu Kultury (ul. 3 Maja 2). Pokaz filmów uczestniczących w festiwalu ŻubrOffka. Początek 18.30. Dodatkowo spotkanie z kuratorem pokazu i reżyserem filmów Kornelem Miglusem.

11. CZERWCA (piątek)

Brańskie Dni Kultury (Plac Miejski w Brańsku). Godz. 20.00 - kino pod gwiazdami - seans dla dzieci, godz. 21.30 - komedia

12. CZERWCA (sobota)

Brańskie Dni Kultury (Plac Miejski w Brańsku). Godz. 15.00 - korowód przebierańców, godz. 15.15 - oficjalne rozpoczęcie Brańskich Dni Kultury i przekazanie kluczy do bram miasta, pokazy tańca nowoczesnego, wręczenie nagród za najlepsze przebrania, występ dzieci z przedszkola w Brańsku, godz. 17.00 - koncert zespołu ALE- BABKI, godz. 17.30 VIII GALA DISCO POLO - imprezę poprowadzi piękny i boski Zbyszek Perkowski. Gwiazdą wieczoru będzie SKANER, a na koniec dnia dyskoteka pod gwiazdami.
 
Filmowa noc horrorów rozpoczyna się o godz. 21.00 w GOK-u w Boćkach przy ul. Dubieńskiej 11. Ilość miejsc ograniczona.

13. CZERWCA (niedziela)

Brańskie Dni Kultury (Plac Miejski w Brańsku). Godz. 13.00 - koncert kapeli SAMI SWOI, godz. 14.00 - koncert zespołu INDEFINITE, godz. 15.00 - mini playback show - konkurs z nagrodami, godz.15.30 - koncert zespołu 3xTAK, godz.16.30 - koncert ludowego zespołu pieśni i tańca SKOWRONKI, godz. 17.30 - Kabaret z Konopi, godz. 19.00 - koncert zespołu BAJA, godz. 20.00 - gwiazda wieczoru BIG CYC, 21.45 -kino pod gwiazdami. Poza tym, w międzyczasie, imprezy towarzyszące m.in. pokaz ratownictwa strażackiego. wystawa podlaskich wędzonek, alkogogle, stragany, mała gastronomia, stoiska reklamowe.
 
15. CZERWCA (wtorek)
 
Instytut Teatru Przedmiotu z Policznej przy współpracy Gminnym Ośrodkiem Kultury w Orli serdecznie zapraszają na warsztaty CERAMIKI SIWEJ do Orli, W programie o godz. 10.00 - warsztaty CERAMIKI SIWEJ, o godz. 12.00 - warsztaty budowy pieca do wypału siwaków

16. CZERWCA (środa)
 
Od godz. 10-ej warsztaty wypalania ceramiki siwej w GOK-u w Boćkach., od godz.12-ej animacje artystyczne wokół siwaków.
 
Warsztaty ceramiki siwej w GOK-u w Orli.  O godz. 16-ej - warsztaty wypalania siwaków, godz. 18.00 - animacje artystyczne wokół ceramiki, godz. 19.00 - poplenerowa wystawa powarsztatowa i widowisko plenerowe  - Pobite gary.

18. CZERWCA (piątek)

Kino w Bielskim Domu Kultury (ul. 3 Maja 2). Premiera filmu „Bierz to dzieciak” oraz spotkanie z jego reżyserem Piotrem Łozowikiem o godzinie 18.00. 
 
19. CZERWCA (sobota)
 
Bielski Dom Kultury i stowarzyszenie Bielska Inicjatywa Społeczne zapraszają na Rockowania 2021. Koncert w budynku BDK przy ul. 3 Maja 2 rozpocznie się o godz. 18.00. Wystąpią zespoły:  Cathleen & Devaner & Aterra. Wstęp wolny. 
 
20. CZERWCA (niedziela)
 
Holi Święto Kolorów (obrzucanie się kolorowym proszkiem) odbędzie się w Parku Aleksandra Jagiellończyka w Bielsku Podlaskim od godz. 14.00.
 
Bielska Art Siła. Bielski Dom Kultury zaprasza na koncert o godz. 15.00 w Amfiteatrze Miejskim w parku królowej Heleny. Wystąpią laureaci konkursów, przeglądów i festiwali miejskich i ogólnopolskich oraz międzynarodowych.
 
Wójt Gminy Brańsk oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Upowszechniania Kultury w Kalnicy serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy znanego karykaturzysty Tomasza Brańskiego - Znani brańszczanie i Podlasianie. Początek godz. 14.00 GUOK w Kalnicy.
 
23. CZERWCA (środa)
 
Na ścieżkach nowej Turcji, kolejne spotkanie z cyklu podróżniczego Kawa i Herbata - Bielskiego Domu Kultury. Reporterska podróż od Stambułu aż po syryjskie pogranicze. Agnieszka Rostkowska, dziennikarka, podróżniczka i autorka książki "Wojownicy o szklanych oczach ", opowie o Turcji, jakiej nie znamy. Zapraszamy na pokaz zdjęć i opowieści o życiu mieszkańców Turcji, które na długo zapadają w pamięć. Początek godz. 18.30. 
 
24. CZERWCA (czwartek)
 
Bielski Dom Kultury oraz Stowarzyszenie Poetów Ziemi Bielskiej zapraszają na spotkanie z Waldemarem Kontewiczem: poetą, prozaikiem , tłumaczem. Autorem wydanego ostatnio zbioru wierszy: Wilk którego karmisz. Początek spotkania o godz. 16.00 w sali konferencyjnej BDK (ul. 3. Maja 2). Spotkanie poprowadzi Andrzej Salnikow.
 
25. CZERWCA (piątek)
 
Od godz. 18.00 w GOK-u w Boćkach poplenerowa wystawa powarsztatowa i widowisko plenerowe  - Pobite gary. Organizuje Instytut Teatru Przedmiotu z Policznej. 
 
Bielski Dom Kultury zaprasza na projekcje w ramach. Festiwalu Filmowego Niebieska Kropka. Jest to festiwal filmowy o niezwykłości Ziemi i problemach jej mieszkańców. Niebieska kropka (z ang. "Pale Blue Dot") to fotografia, którą w roku 1990 zrobiła sonda Voyager 1 opuszczając Układ Słoneczny. Jest to jedyne zdjęcie naszej planety z tak wielkiej odległości. Ziemia na tym zdjęciu jest maleńką kropeczką zanurzoną w nieprzebytej przestrzeni kosmicznej.  Otwarcie festiwalu 17.30. Wstęp wolny.
 
26. CZERWCA (sobota)
 
O godzinie 20.00 w synagodze w Orli odbędzie się koncert „Niebiańskie rytmy” na który złożą się pieśni, które są muzycznymi medytacjami do tekstów w kilku językach: hebrajskim, arabskim, sanskrycie, łacinie, galicyjsko-portugalskim, ladino i oksytańsim. Wykonawcy: Gerard Edery – śpiew, gitara, saz, Marcin David Król - skrzypce, Lucjan Szaliński-Bałwas – skrzypce, altówka.
 
Festiwal Filmowy Niebieska Kropka w Bielskim Domu Kultury (ul. 3 Maja 2).  Początek seansów godz.16.00. Wstęp wolny.
 
27. CZERWCA (niedziela)
 
Festiwal Filmowy Niebieska Kropka w Bielskim Domu Kultury (ul. 3 Maja 2).  Początek seansów godz.16.00. Wstęp wolny.
 
 

 

Kalendarium w trakcie uzupełnienia

 Opr. (ms)

 
 

 

REKLAMA

Facebook

Instagram