REKLAMA

Wydarzenia i imprezy Bielsk Podlaski i powiat bielski. Marzec 2021

Wydarzenia i imprezy w Bielsku Podlaskim i powiecie bielskim w marcu 2021 roku.

5. MARCA (piątek)

Bielski Dom Kultury zaprasza na kolejne spotkanie z podróżniczego cyklu „Kawa i herbata”. Tym razem będzie to spotkanie z podróżnikiem Michałem Szulimem "Wśród dzikich plemion Etiopii". Będzie to podróż w zupełnie egzotyczny zakątek świata. To tutaj znajduje się pewna niezwykła pustynia z lawy, będąca najgorętszym miejscem na ziemi, stąd także wywodzi się kawa, którą pija się z solą i masłem. Podczas spotkania będzie można poznać z bliska najbardziej dzikie plemiona świata i przyjrzeć się pewnej ceremonii pasowania chłopca na mężczyznę... Będzie też o plemieniu, w którym do dzisiaj wykonuje się szokujące zabiegi inicjacyjne dziewcząt. Będzie także można się dowiedzieć jak smakuje sfermentowany naleśnik.. Spotkanie poprowadzi Michał Szulim, autor książek "Miejsce za miejscem", czyli podróże małe i duże" (2017) oraz jej kontynuacji (2019), które po spotkaniu będzie można kupić. Michał Szulim jest nie tylko podróżnikiem, ale i dziennikarzem Radia Dla Ciebie oraz wokalistą zespołu PLATEAU, z którym nagrał 6 płyt i zagrał blisko 900 koncertów. Współpracuje z pismem podróżniczym "All Inclusive" oraz prowadzi bloga www.MiejsceZaMiejscem.pl
 
6. MARCA (sobota)
 
Kino w Twoim Mieście oraz Bielski Dom Kultury zapraszają na kolejne projekcje filmowe. 
12:15 – Magiczne muzeum, 
14:00 – Szczęściara, 
16:00 – Tajemniczy ogród,
18:00 – Obiecująca. Młoda. Kobieta.,
20:00 – Relikt. Bilety do nabycia przed seansem.
 
1. Podlaska Brygada Ochrony Terytorialnej i Wojskowa Komenda Uzupełnień w Bielsku Podlaskim zapraszają kobiety zainteresowane służbą na spotkanie z przedstawicielkami 14 batalionu lekkiej piechoty w Hajnówce, pokaz sprzętu wojskowego, wojskową grochówkę oraz inne atrakcje.  Spotkanie odbędzie się w godz. 9. - 13. przy ul. Dubiażyńskiej 2, siedziba WKU.
 
Muzeum Małej Ojczyzny w Studziwodach zaprasza na kolejne spotkanie w ramach "Szkoły Tradycji", które odbędzie się godz. 15.  Tematem dyskusji będzie odpowiedź na ważne pytanie: "Dlaczego wróciłem na Podlasie?". Spotkanie poprowadzi Tomasz Sulima, etnolog, dziennikarz, działacz samorządowy, który 10 lat temu wrócił do Bielska. 
 
10. MARCA (środa)
 
Kreatywny Bielsk Podlaski zaprasza we środę 10. marca do swojej siedziby przy ul. Studziwodzkiej na godz. 20. na występ stand-up w wykonaniu Macieja Brudzewskiego, który zaprezentuje swój trzeci program: "Gniazdo Szerszeni". Bilety w cenie 30 zł do nabycia na: www.kupbilecik.pl/imprezy/57406/Bielsk+Podlaski/Stand-up%3A+Maciej+Brudzewski. Obowiązuje ograniczenie ilości miejsc na widowni do 50 proc. Przedstawienie jest przeznaczone dla widzów dorosłych. Uczestnik ma obowiązek samodzielnego wyposażenia się w materiały ochrony osobistej służące do zakrywania ust i nosa.
 
17. MARCA (środa)
 
Od środy !7 marca do 30 kwietnia b.r. w Galerii Sztuki Bielskiego Domu Kultury można podziwiać obrazy Dariusza Gumowskiego. Artysta mieszka i pracuje w Łapach nad Narwią. Ukończył Instytut Wychowania Artystycznego na Wydziale Grafiki Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Dyplom uzyskał w pracowni prof. Maksymiliana Snocha.  W 2006 roku otrzymał stypendium Ministra Kultury i Sztuki z Funduszu Promocji Twórczości. Jest założycielem Galerii Narwiańskiej w Uhowie (1996).
 
19. MARCA (piątek)
 
Bielski Dom Kultury (ul. 3 Maja 2) i Kino w Twoim Mieście zapraszają w piątek 19 marca na pokaz filmów. O godz. 15:00 - Co w duszy gra, o godz.  17.15 drugi seans - Co w duszy gra, o godz. 19.30 - Come play, o godz. 21.30 - Na rauszu. Bilety do nabycia przed projekcją filmów w cenie - 18 zł (normalny) i 16 zł (ulgowy).
 
26. MARCA (piątek)
 
Nocna Biegowa Droga Krzyżowa. Parafia Matki Bożej z Góry Karmel  organizuje Nocną Drogę Krzyżową. Można też ją przebiec. Start godz. 19.00 po mszy w kaplicy w miejscowości Hryniewicze Małe.
 
 
 

Kalendarium w trakcie uzupełnienia

 Opr. (ms)

REKLAMA

Facebook

Instagram