REKLAMA

Wydarzenia i imprezy Bielsk Podlaski i powiat bielski. Październik 2020

Wydarzenia i imprezy w Bielsku Podlaskim i powiecie bielskim w październiku 2020 roku.

 

2. PAŹDZIERNIKA (piątek)

VII Ogólnopolski Festiwal Sztuk Komediowych Teatrów Amatorskich DECHA w Bielsku Podlaskim (Kreatywne Centrum Kultury przy ul. Studziwodzkiej 35a). Spektakle bez udziału publiczności.

 

3. PAŹDZIERNIKA (sobota)

O godz. 18:30 w synagodze w Orli, odbędzie się koncert Medieval Sepharada. Wystąpi Zespół Gerard Edery & Kaja Mianowana. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego w Warszawie w partnerstwie z Gminnym Centrum Kultury w Orli oraz lokalnymi organizacjami pozarządowymi.

VII Ogólnopolski Festiwal Sztuk Komediowych Teatrów Amatorskich DECHA w Bielsku Podlaskim (Kreatywne Centrum Kultury przy ul. Studziwodzkiej. Spektakle bez udziału publiczności.

 

4. PAŹDZIERNIKA (niedziela)

O godz. 13.00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Brańsku (ul. Kościelna 3) odbędzie się monodramat w wykonaniu Przemysława Tejkowskiego Rotmistrz Pilecki - Melduję Tobie Polsko. Wstęp wolny.

 

11. PAŹDZIERNIKA (niedziela)

O godz. 12.00  na placu przy Abrze przy ul. Narutowicza 2 w Bielsku Podlaskim (rondo) rozpoczyna się festiwal sera wędzonego, pierogów i sushi. Cel charytatywny - pomoc dla chorego na SMA Filipka. Pierogi zrobione będą przez babcie, mamy, teściowe. Ser wędzony z prywatnej wędzarni specjalnie dla Filipka. Ssushi dzięki uprzejmości Time4sushi najlepsze w Białymstoku. Organizator: Dorota Kuczyńska. 

 

13. PAŹDZIERNIKA (wtorek)

Muzeum w Ratuszu, w Bielsku Podlaskim zaprasza o godz. 10.00 na finisaż wystawy "Modne makatki". Makatki w przeszłości pełniły różne funkcje. Przede wszystkim były ozdobą kuchni. Dodatkowo stanowiły też domowy poradnik życiowych mądrości, zasad moralnych i dobrych rad: „Gdzie miłość i zgoda panuje, tam szczęście swe gniazdo buduje”, „Pan Bóg kocha taki dziatki co słuchają ojca i matki”, „Grunt to rodzinka”, „Myj się zimną wodą będziesz piękną i młodą”. Współcześnie makatki przeżywają renesans. Pojawiają się nowe wzory i sentencje. Ekspozycja przygotowana została ze zbiorów bielskiego muzeum. Podczas spotkania będzie można za dodatkowa opłatą wykonać swoją współczesną makatkę inspirowaną tradycyjnymi wzorami. Ilość miejsc ograniczona do 20 osób. Obowiązuje bilet wstępu. Prosimy o wcześniejsze zapisy pod nr telefonu: 509 336 841
Zwiedzanie dostępne będzie tylko dla osób posiadających własne maski zasłaniające usta i nos (nie dotyczy dzieci poniżej 4 roku życia). Zwiedzający obowiązani są do dezynfekcji rąk lub rękawiczek płynem dezynfekującym umieszczonym przy wejściu do budynku.
 

17. PAŹDZIERNIKA (sobota)

Stand-up w Kreatywnym Centrum Kultury przy ul. Studziwodzkiej 35a w Bielsku Podlaskim. O godz. 20.00 wystąpią Magda Kubicka i Paulina Potocka na supporcie. Wstęp płatny.

 

18. PAŹDZIERNIKA (niedziela)

The M.A.S.K. - Teatralny Bielsk Podlaski zaprasza w niedzielę, 18 października o godzinie 20:00 na spektakl w reżyserii Mateusza Sacharzewskiego "Reality Show(s). Kabaret o rzeczach strasznych" . Spektakl odbędzie się w Kreatywnym Centrum Kultury przy ul. Studziwodzkiej 35 a.
Spektakl objęty jest rezerwacją. Z racji funkcjonowania w żółtej strefie jest nieco ponad 30 miejsc. W przypadku dużego zainteresowania istnieje możliwość, że aktorzy dadzą drugie (albo jak liczyć w kolejności to pierwsze) przedstawienie o godz. 16:00.  Organizatorzy proszą widzów o przyjście w maseczkach. Przed spektaklem, będzie mierzona temperatura.
W obsadzie: Bożena - Martyna Szwed/Monika Gliwa, Sąsiad - Krzysztof Olejniczak, Prowadzący - Jakub Kozłow, Sąsiad z Retrospekcji - Bartłomiej Bazyluk, Bożena z Retrospekcji - Martyna Szwed/ Monika Gliwa, Sąsiadka - Dorota Kondrat. Kabaret Żydzi - Jakub Wieremiejuk, Piotr Śliwko, Grzegorz Zinkiewicz.

 

21. PAŹDZIERNIKA (środa)

Bielski Dom Kultury zaprasza na uroczyste podsumowanie VIII Międzynarodowego Biennale Twórczości Plastycznej Młodych „Pasje  i Talenty 2020” o Złotą, Srebrną i Brązową Paletę. Podsumowanie konkursu wraz z ekspozycją prac nagrodzonych i wyróżnionych odbędzie się 21 października o godz. 12. w nowopowstałej Galerii Bielskiego Domu Kultury w przy  ul. 3 Maja 2. Będzie to pierwsze wydarzenie kulturalne w nowym BDK.

Pomimo trudności związanych w epidemią, na ósmą edycję biennale napłynęło blisko 700 prac plastycznych młodych artystów z 10 krajów Europy i Azji: Białorusi, Bułgarii, Chin, Kazachstanu, Mołdawii, Polski, Rosji, Rumunii, Ukrainy i Uzbekistanu. Autorzy najciekawszych prac będą uhonorowani Złotą, Srebrną i Brązową Paletą -  dyplomami, folderami oraz nagrodami rzeczowymi. Organizatorzy przyznali w tegorocznej edycji biennale 8 Złotych Palet, 9 Palet Srebrnych i 9 Palet Brązowych, a także 24 wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych i trzy nagrody specjalne: nagrodę dyrektora BDK, nagrodę kierownika muzeum i nagrodę komisarza biennale.

Początki biennale sięgają roku 2006. Konkurs przerodził się z edycji miejskiej w ogólnopolską, a od czterech lat – w międzynarodową. W tym roku wszystkich obowiązywał ten sam temat: „Muzyka, Taniec i Teatr ". Prace VIII Międzynarodowego Biennale Twórczości Plastycznej Młodych „Pasje i Talenty 2020” będzie można oglądać do 10 listopada br. w galerii Bielskiego Domu Kultury.


22. PAŹDZIERNIKA (czwartek)

Rozstrzygnięcie drugiej edycji konkursu poezji "Laur Bielski" 2020. O godz. 13.00 w Bielskim Domu Kultury przy ulicy Kopernika 3 w Bielsku Podlaskim ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Organizatorami konkursu są: Stowarzyszenie Poetów Ziemi Bielskiej, Bielski Dom Kultury, Osiedlowy Dom Kultury, Stowarzyszenie Konferansjerów Ziemi Bielskiej.

 

 

 

 

Kalendarium w trakcie uzupełnienia

 Opr. (ms)

REKLAMA

Facebook

Instagram