REKLAMA

Wydarzenia i imprezy Bielsk Podlaski i powiat bielski. Wrzesień 2020

Wydarzenia i imprezy w Bielsku Podlaskim i powiecie bielskim we wrześniu 2020 roku.

 

4. WRZEŚNIA (piątek)

W Kreatywnym Centrum Kultury w Bielsku Podlaskim, przy ul. Studziwodzkiej 35A będzie można obejrzeć musical pod tytułem "Akademia Pani Beksy". Będzie to start nowego sezonu teatralnego w wykonaniu bielskich aktorów i ich przyjaciół. Wstęp  płatny, dochód ze spektaklu przeznaczony zostanie na cele charytatywne: wsparcie leczenia Kuby chorego na SMA. Początek godz. 19.00.

 

5. WRZEŚNIA (sobota)

Spektakl w Kreatywnym Centrum Kultury w Bielsku Podlaskim, przy ul. Studziwodzkiej 35A "Akademia Pani Beksy". Wstęp  płatny, dochód ze spektakli przeznaczony zostanie na wsparcie leczenia Filipka chorego na SMA. Początek godz. 19.00.

Bielski Dom Kultury zaprasza na wieczór koncertowy "Pożegnanie lata". Rozpocznie się on w sobotę o godzinie 18.00 w amfiteatrze miejskim w Parku Królowej Heleny w Bielsku Podlaskim. Wystąpią zespoły: o godz. 18.00 - SamoHa, o godz. 19.00 - kFARTet i o godz. 20.00 - Bohika.

Miejska Biblioteka Publiczna w Bielsku Podlaskim, Bielski Dom Kultury oraz Stowarzyszenie Kreatywny Bielsk Podlaski zapraszają na "Narodowe Czytanie" w formule online, które odbędzie się 5. września  od godziny 11.00. Tematem tegorocznego wydarzenia będzie "Balladyna" Juliusza Słowackiego. W jego programie przewidziano czytanie performatywne fragmentów "Balladyny" online z grupą bielskich aktorów z Teatru The M.A.S.K. oraz prezentacje najciekawszych afiszy teatralnych dramatu "Balladyna".

Gminne Centrum Kultury w Orli zaprasza na sobotnie pokazy kina izraelskiego do orlańskiej synagogi na godz. 19.00. 5 września zostanie wyświetlony film "Na końcu świata w lewo". Pokazy odbywają się w ramach klubu filmowego ambasady Izraela.

Towarzystwo Przyjaciół Skansenu w Koźlikach zapraszamy na "Tanci w kłuni" - coroczną zabawę taneczną w koźlikowskiej stodole. Do tańca zagra tym razem białostocka Kapela Batareja. W trakcie przewiduje się naukę tradycyjnych tańców dwu - oraz trójmiarowych z Podlasia, Suwalszczyzny, Lubelszczyzny i od naszych wschodnich sąsiadów.
W zagrodzie a w Koźlikach nad Narwią odbędą się: godz. 15.30 warsztaty śpiewu z Anną Tesluk i Anną Pawluczuk z Gorodziska, 17.00 ogłoszenie wyników konkursu śpiewaczego "Rozgłos 2020", 17.15 koncert: Maria Denisiuk z uczennicami, Dobryna, Podlaszanki, 18.30 potańcówka z Kapelą Batareja. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują wcześniejsze zapisy mailowe. Warto wziąć ze sobą własny "koszyczek" i wygodne buty!
 

6. WRZEŚNIA (niedziela)

W niedzielę rusza 5. Samochodowy Rajd Bielska Podlaskiego. Start rajdu zaplanowano na godzinę 11.00 w pobliżu ratusza. Samochody przejadą ulicami: Mickiewicza, Plac Ratuszowym i Sienkiewicza. Następnie odbędzie się osiem kolejnych prób sprawnościowych w czterech lokalizacjach: Arhelan, MPEC, POM i ratusz. Zakończenie rajdu i wręczenie pucharów przewidziane jest około godziny 18.00 na Placu Jana Pawła II w pobliżu ratusza.

W amfiteatrze miejskim w Parku Królowej Heleny w Bielsku Podlaskim o godz. 17.00 rozpoczyna się białoruski festyn ludowy. W programie koncert zespołów białoruskich z Białostocczyzny oraz stoiska ze sprzedażą książek. 

O godz. 16.00 przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim odbędzie się charytatywny piknik. W programie: zabawy i gry rodzinne, malowanie twarzy. popcorn i dania z grilla, zabawy na dmuchańcu, a dla chętnych przejazdy motocyklami. W trakcie pikniku będzie można wesprzeć zbiórkę pieniędzy dla chorego na SMA Filipka Łukaszuka. Imprezę organizuje klub motocyklowy Godboys

Grupa artystyczna "Wspólna Pasja" zaprasza o godz. 17.00 na wystawę prac pod tytułem "Dzieła zebrane" w siedzibie Stowarzyszenia Kreatywny Bielsk Podlaski przy ul Studziwodzkiej 35A. Wystawa będzie czynna do 15 września (od wtorku do niedzieli w godz. 17.00 -19.00).

 

12. WRZEŚNIA (sobota)

Po godzinie 14.00 w Parku Królowej Heleny w Bielsku Podlaskim odbędzie się festyn "Holi  Święto Kolorów".

Gminne Centrum Kultury w Orli zaprasza na sobotnie pokazy kina izraelskiego do orlańskiej synagogi na godz. 19.00. 12. września zostanie wyświetlony film "Misja kadrowego". Pokazy odbywają się w ramach klubu filmowego ambasady Izraela.

Muzeum w Bielsku Podlaskim zaprasza na Europejskie Dni Dziedzictwa. W ramach wydarzenia w godz. 10 -17 będzie można bezpłatnie obejrzeć najnowszą wystawę „W Polskę idziemy... Bielsk Podlaski w dwudziestoleciu międzywojennym".

 

13. WRZEŚNIA (niedziela)

Piknik Charytatywny dla Filipka w Orli. Początek o godz. 14.00 na placu przed synagogą. Wystąpią: Magda Niewińska, Dobryje Grajki&Zołoto, DiDżej -Mietek, Fermata, DJ Osip, Forti, Studio Piosenki FART, XFort. Poza tym Kiermasz z rękodziełem ludowym, stoiska i animacje dla dzieci.

Hotel Cztery Pory Roku i The MASK- Teatralny Bielsk Podlaski zapraszają o godz. 16.00 do Pilik na na spektakl "Księżniczka na opak wywrócona" w wykonaniu Teatru THE M.A.S.K. Przychodząc na spektakl możesz wesprzeć Filipka i Kubusia , którzy walczą z chorobą SMA. Przedstawienie odbędzie się na tarasie restauracyjnym Hotelu Cztery Pory Roku. Wstęp na spektakl: cegiełka do puszki.

Stand-up comedy w Bielsku Podlaskim! Od godz.20.00 w Kreatywnym Centrum Kultury w Bielsku Podlaskim (Studziwodzka 35A) wystąpią: Mieszko Minkiewicz - stand-uper z dziesięcioletnim komediowym stażem. Mieszko występował też na antenie Polsatu, TVP2, TVP Rozrywka, Nowa TV i Comedy Central. Zwyciężył w pierwszej ogólnopolskiej ligi Roast Battle (sezon 2018/2019). Aktywnie animuje komedię na Podlasiu, skąd pochodzi. Lubi gry online i poniemieckie schrony. Tym razem Mieszko pokaże swój nowy program: "Całujcie mnie wszyscy". Jako support wystąpi: Adam Gajda. Bilety w cenie 20 i 30 zł do nabycia online.

Muzeum w Bielsku Podlaskim zaprasza na Europejskie Dni Dziedzictwa. W ramach wydarzenia w godz. 10 -17 będzie można bezpłatnie obejrzeć najnowszą wystawę „W Polskę idziemy... Bielsk Podlaski w dwudziestoleciu międzywojennym".

 

15. WRZEŚNIA (wtorek)

Bielski Dom Kultury w Bielsku Podlaskim zaprasza na Eliminacje Powiatowe 65. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Eliminacje odbędą się 15 września o godz.11.00 w Bielskim Domu Kultury w Bielsku Podlaskim przy ulicy Kopernika 3.

 

17. WRZEŚNIA (czwartek)

W ramach Międzynarodowego Festiwalu "Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej" w Bielsku odbędzie się koncert zespołu wokalnego Armonia z Białegostoku. Koncert rozpoczyna się o godz. 18.30 w cerkwi Michała Archanioła (ul. Mickiewicza 36).

 

19. WRZEŚNIA (sobota)

Charytatywną akcję pod nazwą "Restauracja pod gwiazdami" organizuje Kreatywny Bielsk Podlaski we współpracy z dwiema restauracjami: Mickievicza 62 w Bielsku Podlaskim oraz Bulaj w Sopocie. W kulinarny rejs wyruszyć można w sobotę 19 września od godziny 13.00. Celem rejsu jest pomoc choremu Filipkowi.

 

20. WRZEŚNIA (niedziela)

Charytatywny rajd rowerowy organizują Bielskie Babeczki. Start o godz. 11.00 spod Ratusza. Godz. 11.20 dołączają uczestnicy spod WKU, a o godz. 11.30 kolejni uczestnicy rajdu z okolicy stadionu. Godz. 12.00  wiata w Lesie Pilickim, spotkanie z leśniczym i ognisko. O godz. 13.30  uczestnicy zajadą do hotelu Cztery Pory na plac placu zabaw. Dj Lucas i jego przyjaciele poprowadzą animacje, mini disco, dzieci przygotują rysunki Filipkowi i Kubusiowi. Minimalna stawka -10 zł od osoby. Można dać więcej. Cel pieniądze na leczenie chorych na SMA Kubusia i Filipka.

 

21. WRZEŚNIA (poniedziałek)

O godzinie 19.00 w Bielskim Domu Kultury (ul. Kopernika 3) spotkanie z podróżnikiem z cyklu Kawa czy herbata. Tym razem o swoje wyprawie opowie Joanna Nowak - fizjoterapeutka, podróżniczka, blogerka i samotna mama ośmioletniej już Gajki. W maju 2014 roku, wraz z 20 miesięczną wówczas córeczką wyruszyła w podróż, która początkowo planowała na 3 miesiące. Podróż rozciągnęła się na 6 lat i została przerwana dopiero przez pandemię. Przemierzyła 3 kontynenty, odwiedzając 29 krajów.
 
 
23. WRZEŚNIA (środa)
 
Caritas Diecezji Drohiczyńskiej zaprasza na pokaz gotowania tradycyjnych potraw podlaskich zaprezentowany przez Koło Gospodyń Wiejskich "Róża" z Rudki. W menu m.in.: Kotlety z chleba oraz pierogi z kurkami. Początek godz. 11.00 -patio przed budynkiem Warsztatu Terapii Zajęciowej w Bielsku Podlaskim 9 (ul. Żwirki i Wigury 4).
 
 
24. WRZEŚNIA (czwartek)
 
Promocja książki pod tytułem "Kamienny różaniec", autorstwa Ireny Harnasch-Piwowar, odbędzie się o godzinie 16.00 w siedzibie Bielskiego Domu Kultury przy ulicy Kopernika 3.
 
O godz. 17.00 w siedzibie Bielskiego Domu Kultury odbędzie się prezentacja zaakceptowanych projektów do budżetu obywatelskiego na rok 2021.  
 
 
25. WRZEŚNIA (piątek)
 
Gminne Ośrodek Kultury w Orli zaprasza wszystkich miłośników muzyki chopinowskiej na godz. 18.00 do budynku GOK-u przy ul. Mickiewicza 4. W GOK-u gdzie odbędzie się koncert fortepianowy Blisko Chopina w wykonaniu Aleksandra Dębicza. Wprowadzeniem do koncertu będą interaktywne warsztaty rodzinne. 
 
 
26. WRZEŚNIA (sobota)

Ostatnia projekcja kina izraelskiego. O godz. 19.00 w orlańskiej synagodze wyświetlony zostanie film - Ben Gurion.Epilog. 

 

30. WRZEŚNIA (środa) 

Muzeum w Bielsku Podlaskim zaprasza w środę. o godz. 17.00 na spotkanie z Jerzym Rajeckim autorem albumu „Klimaty Podlasia”. Jerzy Rajecki urodził się w Hajnówce, mieszka w Białymstoku. Jego pasją jest fotografia Podlasia. Dzieli się nią na profilu społecznościowym „Klimaty Podlasia”, który cieszy się ogromną popularnością. W ramach spotkania będzie można zakupić publikację jego autorstwa zawierającą ponad 300 zdjęć, a także porozmawiać z autorem i posłuchać opowieści o jego pasji fotograficznej.

 

 

Kalendarium w trakcie uzupełnienia

 Opr. (ms)

REKLAMA

Facebook

Instagram