REKLAMA

Wydarzenia i imprezy Bielsk Podlaski i powiat bielski. Sierpień 2020

Wydarzenia i imprezy w Bielsku Podlaskim i powiecie bielskim w sierpniu 2020 roku.

 

7. SIERPNIA (piątek)

Gminny Ośrodek Kultury w Orli zaprasza na piątkowe projekcje kina izraelskiego w ramach projektu pn. Co w nas zostało, Żydowski Sąsiedzie?  W piątek 7 sierpnia o godz. 20. w orlańskiej synagodze zostanie wyświetlony film " Wizyta orkiestry " . Pokazy odbywają się w ramach klubu filmowego ambasady Izraela.

8. SIERPNIA (sobota)

W sobotę  również kino, ale w Brańsku. Miejski Ośrodek Kultury  zaprasza na klub młodszego seniora o godz.16.00, zaś na placu miejskim o godz. 20. 30 - film "Sokół z masłem orzechowym". Wstęp wolny.  

9. SIERPNIA (niedziela) 

O godz. 16. w amfiteatrze miejskim w Parku Królowej Heleny w Bielsku Podlaskim rozpocznie się  XXVI edycja festynu "Spasauskija Zapusty". W ramach imprezy plenerowej odbędą się: obrzędy i pieśni żniwne w wykonaniu" Wasiloczek" i "Antraktu+", letni koncert zespołów folklorystycznych oraz prezentacja teatralna.

Gminne Centrum Kultury w Orli (ul. Mickiewicza 4) zaprasza na recital Lecha Dyblika „Towarzysze czas wstawać…”  Jest  to program złożony z rosyjskich tzw. „błatnych”  (kryminalnych) pieśni, które powstały z inspiracji odeskich. Opowiadają m.in. o zmarnowanym życiu, tęsknocie, czy niewiernych kobietach. Uzupełnieniem do wykonywanych pieśni są opowieści artysty, które składają się na niepowtarzalny, poetycki monolog. Początek godz. 17.

Także w niedzielę w Brańsku - Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert zespołu Sami Swoi, który odbędzie się na placu miejskim z fontanną o godz. 18.30, zaś o godzinie 20.30 w tym samym miejscu kino pod gwiazdami. Wyświetlany będzie film "BAD BOYS FOR LIFE".

14. SIERPNIA (piątek)

Gminny Ośrodek Kultury w Orli zaprasza na piątkowe projekcje kina izraelskiego w ramach projektu pn. Co w nas zostało, Żydowski Sąsiedzie?  W piątek 14 sierpnia o godz. 20. w orlańskiej synagodze zostanie wyświetlony film " Moja kochana siostra" . Pokazy odbywają się w ramach klubu filmowego ambasady Izraela.

15. SIERPNIA (sobota) 

Kolejna, już trzecia, edycja pikniku militarnego pod hasłem "W stulecie Cudu nad Wisłą" odbędzie się w Parku Aleksandra Jagiellończyka i w pobliżu Góry Zamkowej w Bielsku Podlaskim. Przewidziano udział dwóch grup rekonstrukcji historycznej, 14. Batalionu Lekkiej Piechoty, placówek straży granicznej w Czeremsze i Dubiczach Cerkiewnych, Wojskowej Komendy Uzupełnień w Bielsku Podlaskim, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku Podlaskim, a także klas mundurowych Zespołu Szkół w Ciechanowcu i Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Bielsku Podlaskim.

20. SIERPNIA (czwartek) 

Miejska Biblioteka Publiczna w Bielsku Podlaskim (ul. Kazimierzowska 14) zaprasza na festyn rodzinny "Czytelnia w plenerze". Rozpocznie się on  o godzinie 14. W programie przewidziano m.in.: animacje dla dzieci, zabawy familijne, czytanie i leżakowanie, a nawet warsztaty plecionkarstwa ze słomy. Wstęp bezpłatny. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja telefoniczna w oddziale dla dzieci i młodzieży - tel. 85 730 21 07.

22. SIERPNIA (sobota) 

Gminny Ośrodek Kultury w Orli zaprasza na projekcje kina izraelskiego w ramach projektu pn. Co w nas zostało, Żydowski Sąsiedzie? Już w najbliższą sobotę (22 sierpnia) o godz. 19.00 w synagodze w Orli wyświetlony zostanie film "Ruszanie pod górę". Jest to komediodramat, który odniósł w Izraelu ogromny sukces kasowy.
Opowiada historię dobrze sytuowanej jerozolimskiej rodziny, na której czele stoi chirurg plastyczny Micha. Jej losy odmieniają się, gdy Micha powoduje wypadek samochodowy, w wyniku którego jego żona zapada w śpiączkę.

Miejski Ośrodek Kultury w Brańsku zaprasza na plac z fontanną. O godz. 18.00 odbędzie się otwarta próba Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca Skowronki, którą poprowadzi choreograf i kierownik zespołu Mirosław Szymański. Około godz. 20.00 brańszczan czeka też kino pod gwiazdami. Tym razem wyświetlana będzie komedia produkcji polskiej "Mayday". 

23. SIERPNIA (niedziela) 

W niedzielę brański MOK zaprasza na plac miejski na "kinder disco". Dzieci będą mogły bawić się na scenie oraz przed sceną. Każdy będzie mógł ogłosić przez mikrofon dedykację wybranej piosenki. Dedykować utwór będzie można kolegom i koleżankom, dzieci - rodzicom i dziadkom oraz rodzice - dzieciom. A po zabawie wyświetlony zostanie film familijny dla dzieci "Ralph demolka w internecie".

W Bielsku w niedzielę o godz. 15.00 Bielskie Babeczki planują Mini Piknik Rodzinny z atrakcjami dla dzieci. Oczywiście z ciastem, przekąskami i puszkami. Dochód z pikniku przeznaczony będzie na rzecz chorych na SMA dzieci: Filipka i Kubusia.

28. SIERPNIA (piątek)

Z dużym rozmachem Miejski Ośrodek Kultury w Brańsku przygotował "Pożegnanie Wakacji". Przez trzy dni (od piątku 28 sierpnia do niedzieli 30 sierpnia) będą trwały imprezy na scenie przy brańskim placu z fontanną. Będą dmuchańce, plac zabaw, kiełbaski z grilla , bańki mydlane oraz stragany. Już w piątek o godz.15.30 w Brańsku otwarcie wystawy fotograficznej "Brańskie Dni Kultury". O godz.16.00 zaś rozpoczną się warsztaty taneczne hip hop. O godz.19.00 pokaz na scenie Wirtualny świat, natomiast o godz.20.00 kino pod gwiazdami. Zaprezentowany zostanie Król Lew.

W Orli godz. 16.00 na terenie szkoły podstawowej rozpoczyna się Piknik Rodzinny. W programie liczne atrakcje dla dzieci: ścianka wspinaczkowa, most linowy, wóz strażacki, dmuchane zjeżdżalnie, gry i zabawy sportowe oraz lody i wata cukrowa. Podczas pikniku każdy będzie mógł dołożyć swoją cegiełkę na leczenie Filipka Łukaszuka w walce z chorobą SMA (rdzeniowy zanik mięśni)

29. SIERPNIA (sobota)

Coroczny festyn działkowców pod nazwą "Pelargonia" rozpoczyna się o godz. 16.00 w amfiteatrze miejskim w Parku Królowej Heleny. W trakcie festynu odbędzie się koncert zespołów i zaproszonych gości, liczne konkursy z nagrodami, a goście" będą mogli podziwiać stoiska z kwiatami, ziołami i rękodziełem artystycznym. Atrakcją wieczoru będzie występ zespołu "Lider" zaplanowany na godzinę 18.

W Brańsku, w sobotę od 16.00 przewidziany jest dalszy ciąg warsztatów tanecznych. O godz. 18.00 wystąpi chór męski Łubiniacy, a godzinę później wirtualny pokaz na scenie. O godz. 20.00 ponownie rozpocznie się kino pod gwiazdami. Tym razem pokazany zostanie film "Futro z misia".

 

Miłośników ambitniejszego kina zapraszamy w sobotę na godz. 19.00 do synagogi orlańskiej. Miejscowy GOK organizuje pokaz filmu "5 godzin od Paryża". Pokaz odbędzie się w ramach klubu filmowego ambasady Izraela.

30. SIERPNIA (niedziela)

W niedzielę w Brańsku impreza zaczyna się już o 13.30 wspólną zabawą i grillowaniem przy muzyce z zespołem Sami swoi. O godz. 14.00 zaśpiewają"The Teachers", a o godz.14.40 odbędzie się koncert na żywo zespołu "3 X Tak". O godz. 15.40 przy fontannie odbędzie się bitwa na balony wodne, później krótko zaprezentuje grupa taneczna, która wcześniej ćwiczyła podczas warsztatów. O godz. 16.00 czeka nas gala disco polo. Wystąpią zespoły: Holiday, Junior i Impuls. O godz. 20.00 koncert zespołu "Chłopcy z placu Bema". Koncert uzupełni kino pod gwiazdami i film Zenek. Na koniec "każdy śpiewać może", czyli koncert życzeń, podczas którego zaprezentowane zostaną inne gatunki muzyczne, w tym metal i punck rock.

 

Kalendarium w trakcie uzupełnienia

 

Opr. (ms)

 

REKLAMA

Facebook

Instagram