REKLAMA

Wydarzenia i imprezy Bielsk Podlaski i powiat bielski. Lipiec 2020

Wydarzenia i imprezy w Bielsku Podlaskim i powiecie bielskim w lipcu 2020 roku.

 

5 LIPCA (niedziela)

Miejski Ośrodek Kultury w Brańsku organizuje kolejny darmowy seans w ramach kina plenerowego. Seans pod gwiazdami rozpocznie się dzisiaj o godz. 21.00 przy nowo powstałym zejściu do rzeki Nurzec na wysokości ul. Rynek. Zostanie wyświetlony „Jojo Rabbit" z 2019 roku (reż. Taika Waititi). Film od lat 12. 

6 LIPCA (poniedziałek)

Od poniedziałku 6 lipca do sierpnia można na placu przy ratuszu w Bielsku Podlaskim obejrzeć wystawę Kobieta pracująca w PRL. Zapraszamy razem z Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku.

8 LIPCA (środa)

Bielski Dom Kultury i Stowarzyszenie Poetów Ziemi Bielskiej zapraszają na spotkanie autorskie z poetą Andrzejem Salnikowem. Spotkanie będzie połączone z promocją najnowszego tomiku poezji artysty pod tytułem "Dziennik Liryczny". Spotkanie, które poprowadzi dziennikarka Natalia Boćkowska, rozpocznie się o godzinie 16.00 w siedzibie BDK przy ul. Kopernika 3. Wstęp wolny.

10 LIPCA (piątek)

Muzeum w Bielsku Podlaskim zaprasza od 10 lipca na wystawę „W Polskę idziemy… Bielsk Podlaski w okresie międzywojennym”. To z kolei wystawa ukazująca kształtowanie się życia społecznego, kulturalnego i samorządowego w nowej rzeczywistości.  „W Polskę idziemy… Bielsk Podlaski w okresie międzywojennym” to opowieść o wielokulturowym mieście, jego mieszkańcach i panujących wśród nich nastrojach. To spacer po mieście, które znalazło się w nowej rzeczywistości i opowieść o ludziach, którzy na fali entuzjazmu organizowali polskie instytucje, spółdzielczość i szkolnictwo jeszcze przed włączeniem tego terytorium do Rzeczypospolitej.

13 LIPCA (środa)

Bielski Dom Kultury zaprasza dzieci z wieku 10-13 lat na warsztaty artystyczne pod nazwą "Odkrywcy natury". Zajęcia będą się odbywały w siedzibie BDK (ul. Kopernika 3) w okresie od 13 do 17 lipca. W ich ramach przewidziano warsztaty: plastyczne, teatralne, poetyckie, muzyczne, wokalne, taneczne, fotograficzne, kulinarne i z robotyki, a także gry, zabawy i wiele innych atrakcji.Ilość miejsc jest ograniczona, a zgłoszenia są przyjmowane w godzinach pracy Bielskiego Domu Kultury (8.00 - 16.00) telefonicznie pod numerem telefonu: 85 730 34 14.

17 LIPCA (piątek)

Fundacja FUTURUM wraz z partnerami serdecznie zapraszają na inaugurację projektu "Co w nas zostało, Żydowski Sąsiedzie?" W piątek 17 lipca o godz. 21.30 w synagodze w Orli wystąpi zespół Klezmorim Trio z Krakowa. Wstęp wolny (obowiązują maseczki i odstęp).

24 LIPCA (piątek)

Gminny Ośrodek Kultury w Orli zaprasza na piątkowe projekcje kina izraelskiego w ramach projektu pn. Co w nas zostało, Żydowski Sąsiedzie? 24 lipca w orlańskiej synagodze o godz. 20.00 będzie wyświetlony film  "Zero motywacji".

25 LIPCA (sobota)

W  Muzeum Małej Ojczyzny w Studziwodach odbędą się od godz. 12.00 VI Podlasko-Poleskie Spotkania Żniwne - „Oleń po boru chodit!”  Tym razem zawitają do nas goście z zespołu ,,Pogranicze" z Szypliszek. W programie: Wielogłosowy dialog pogranicza – muzyczne konwersacje Studia folkloru „Żemerwa” i zespołu „Pogranicze”, a o godz. 15.00 - korowód żniwiarzy i tradycyjne żniwa na polu. Później tradycyjne tańce.

Miejski Ośrodek Kultury w Brańsku zaprasza o godz.19.00 na plac z fontanną - wystąpi kwartet „Baja . Natomiast o godz. 21.00 na placu miejskim kino pod gwiazdami. Zaprezentowany zostanie film „Zapach kobiety” .

Gminny Ośrodek Kultury w Boćkach zaprasza na teren miejscowego Orlika gdzie o godz. 18.00 wyświetlony zostanie film dla dzieci „Minionki"  , a o godz. 20.00 amerykański film akcji o wyścigach samochodowych „Szybcy i wściekli" . 

26 LIPCA (niedziela)

Bielski Dom Kultury proponuje ponownie kino samochodowe. Na parkingu przy Centrum Zakupów (al. Piłsudskiego) zostanie zaprezentowany  film USA z 1999 roku  w reżyserii Sama Mendesa "American Beauty" z Kevinem Spacey w roli głównej, o mężczyźnie, który przechodzi kryzys wieku średniego. Początek o godz. 21.00

31 LIPCA (piątek)

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Podlaskie Spotkania 2020. W tegorocznym, okrojonym festiwalu, wezmą udział tylko zespoły z Polski. Zespół Pieśni i Tańca Akademii Górniczo-Hutniczej "Krakus" z Krakowa, Artystyczny Zespół Ludowy Szkoły Głównej Gospodarstwa Wielskiego "Pomni" z Warszawy, Zespół Pieśni i Tańca "Raciborzanie" z Raciborza oraz Reprezentacyjny Dolnośląski Zespół Pieśni i Tańca "Wrocław" z Wrocławia i dwa zespoły z Podlasia: Regionalny Zespół "Klekociaki" z Bociek i organizator festiwalu Ludowy Zespół Pieśni i Tańca "Skowronki" z Brańska. O godz.17.30 w bielskim amfiteatrze rozpocznie się koncert (Niestety dla publiczności koncert będzie ograniczony). Tego samego dnia cześć zespołów wystąpi w Boćkach.

Gminny Ośrodek Kultury w Orli zaprasza na piątkowe projekcje kina izraelskiego w ramach projektu pn. Co w nas zostało, Żydowski Sąsiedzie? 31 lipca w orlańskiej synagodze o godz. 20.00 będzie wyświetlony film  "SWAT".

 

Kalendarium w trakcie uzupełnienia

 

Opr. (ms)

 

 

REKLAMA

Facebook

Instagram