REKLAMA

Wydarzenia i imprezy. Bielsk Podlaski i powiat bielski. Styczeń 2020

Wydarzenia i imprezy w Bielsku Podlaskim i w powiecie bielskim. Styczeń 2020.

5 STYCZNIA (niedziela)

Miejski Ośrodek Kultury w Brańsku zaprasza na plac miejski przy szopce o godz. 13.00 na świąteczne kolędowanie. W programie m.in. uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu "Ozdoba świąteczna na Boże Narodzenie", Herody w wykonaniu Regionalnego Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca Seniorów "Mazowia" z Wysokiego Mazowieckiego, degustacja świątecznych potraw. Wspólne kolędowanie z zespołem "Sami Swoi".

6 STYCZNIA (poniedziałek)

VII BIELSKI ORSZAK TRZECH KRÓLI - O godz. 10.30 -początek Orszaku. Msza św. w Parafii Opatrzności Bożej, scenki w wykonaniu parafii Miłosierdzia Bożego i Bazyliki. Zakończenie Orszaku na placu przy Ratuszu ok. godz.12.30. Życzenia świąteczne i noworoczne, postny bigos.

10 STYCZNIA (piątek)

Miejska Biblioteka Publiczna w Bielsku Podlaskim zaprasza o godz. 16.00 na wieczór autorski z Piotra "Kota" Świetlińskiego. W programie promocja nowego tomiku poezji Piotra "Tropem kocich łap". Wstęp wolny.

30. Wieczór Kolęd organizuje Bielski Dom Kultury (ul. Kopernika 3) o godzinie 17.30. Wystąpią zespoły z BDK-u oraz zaproszeni goście. Wstęp wolny.

Związek Ukraińców Podlasia i Gminny Ośrodek Kultury w Orli zapraszają o godz. 19.00 do siedziby GOK przy ul. Mickiewicza na koncert i Wertep (przedstawienie bożonarodzeniowe) w wykonaniu zespołu wokalno-instrumentalnego "Czornobriwci" z Hoszczy (Ukraina). Wstęp wolny.

11 STYCZNIA (sobota)

Kolędowanie we wsi Augustowo (gm. Bielsk Podlaski). Od godz. 13.30 kolędowanie we wsi. Godz.18.00 koncert w świetlicy wiejskiej. Kolędują i występują:"Hramnicy" (Mińsk Białoruski), "Żemerwa" (Studziwody). Organizator: Muzeum Małej Ojczyzny, parafia prawosławna w Augustowie i sołtys.

12 STYCZNIA (niedziela)

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 z DNJB im. J. Kostycewicza w Bielssku Podlaskim. Bielskim sztabem dowodzi Krzysztof Olejniczak, a całe wydarzenie organizują członkowie Stowarzyszenia Kreatywny Bielsk Podlaski. Koncerty i licytacje na hali „Trójki" będą trwały od godz.12.00 do 18.00. Gwiazdą bielskiego koncertu WOŚP będzie hiphopowy zespół ze Szczecina – Łona i Webber.

18 STYCZNIA (sobota)

XX Jubileuszowy Ogólnopolski Festiwal Kolędy i Pastorałki Współczesnej "Kantyczka 2020" odbędzie się w Bielskim Domu Kultury przy ul. Kopernika 3. Impreza trwać będzie cały dzień. Wstęp wolny.
 
W gminnym Centrum Kultury w Orli (ul. Mickiewicza 4) warsztaty artystyczne MAŁY PICASSO dla dzieci. Godz. 12.00 - 14.00.

19 STYCZNIA (niedziela)

XX Jubileuszowy Ogólnopolski Festiwal Kolędy i Pastorałki Współczesnej "Kantyczka 2020" w Bielskim Domu Kultury przy ul. Kopernika 3. Impreza trwać będzie cały dzień. Wstęp wolny. 

20 STYCZNIA (poniedziałek)

Osiedlowy Dom Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej w Bielsku Podlaskim ul.11 Listopada 10 zaprasza na zajęcia i imprezy organizowane w ramach akcji "Zima w Mieście". Od 20 do 31 stycznia w godz. 10.00 -14.00. W programie: gry i zabawy, muzyka, plastyka i taniec, wycieczki autokarowe, występy. Centrum Zabawy Morza i Lądy "Strefa Imprez", teatry oraz inne atrakcje. Zapisy w dniu rozpoczęcie tj. 20 stycznia od godz.10. tel. 731 20 14.  

22 STYCZNIA (środa)

W Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bielsku Podlaskim przy ul. Kazimierzowskiej 14 odbędzie się o godz.16. 00 "Ekumeniczny wieczór kolęd i pastorałek". Podczas koncertu wystąpią: zespół dziecięcy "Lanok" z Niepublicznego Przedszkola nr 1 im. św.Młodzieńca Gabriela w Bielsku Podlaskim, dzieci z Przedszkola na Hołowiesku,
Wolontariusze ESC Stowarzyszenia Kulturalnego "Pocztówka" z Policznej, grupa z Kościoła Chrystusowego w Bielsku Podlaskim, chór z cerkwi Narodzenia NMP w Bielsku Podlaskim, zespół Stowarzyszenia Ojcowizna Ziemi Bielskiej, "Podlaskie Kukułki"z Zespołu Szkół nr 4 im.Ziemi Podlaskiej w Bielsku Podlaskim

25 STYCZNIA (sobota)

W Muzeum w Bielsku Podlaskim przy ul. Mickiewicza 45 (ratusz) obejrzeć prace znanego filmowca i fotografika Piotra Nesterowicza. Wernisaż wystawy fotograficznej „Wenecja”, zawierającej kadry wykonane w trakcie weneckiego karnawału rozpoczyna się o godz. 17.00. 

Gminny Ośrodek Kultury w Orli zaprasza na II Przegląd Orlańskie Kolędowanie. Początek godz.16.00 w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Orli (ul. Mickiewicza 4). Wstęp wolny.

O godz. 19.00 Dyskusyjny Klub Filmowy "Kino Znicz" zaprasza na ciekawy film i dyskusję o nim. Projekcja i spotkanie w Bielskim Domu Kultury przy ul. Kopernika.

26 STYCZNIA (niedziela)

W Orli po mszy św. w kaplicy rzymskokatolickiej ok.godz.12.00 koncert pieśni bożonarodzeniowych w wykonaniu Studia Piosenki FART z Bielska Podlaskiego. 

Świetlica wiejska we wsi Gregorowce (gm. Orla) w 74. rocznicę pacyfikacji podlaskich wsi: Zaleszany, Wólka Węglowska i innych... zaprasza w godz. 15.00 -18.00 na pokaz filmu "Siaroża (w reż. Jerzego Kaliny oraz prezentację wystawy "Nasza pamięć", wykład prof. Olega Łotyszonka, spotkanie z bohaterem filmu Sergiuszem Niczyporukiem i reżyserem Jerzym Kaliną.

Miejski Ośrodek Kultury w Brańsku (ul. Rynek 19) zaprasza na koncert "Świąteczny czas". Wystąpią "3xTak", "Sami Swoi" oraz The Teachers. Wstęp wolny.

31 STYCZNIA (piątek)

Bielski Dom Kultury (ul. Kopernika 3) zaprasza na godz. 18.00 na 30. spotkanie w ramach cyklicznej imprezy "Twarze znane i nieznane". W programie projekcja filmu Mikołaja Wawrzeniuka "Koncert życia". Wstęp wolny.

 

Opr. (ms)

 

 

Kalendarium w uzupełnieniu

REKLAMA

Facebook

Instagram