Klub Sportowy Michałowo będzie rywalem bielskiego Tura w 1/8 finału Podlaskiego Pucharu Polski. Nasi piłkarze zagrają na wyjeździe.
Podlaski Związek Piłki Nożnej ustalił pary 1/8 finału pucharowych rozgrywek. Turowi przypadł wyjazd do czwartoligowego rywala. Mecz powinien się odbyć 2 października w Michałowie. Będzie to pierwsze z dwóch jesiennych starć tych rywali, bowiem w sobotę 19 października (o godzinie 15.00) Tur zagra z Michałowem w Bielsku w ramach rozgrywek IV ligi.
KS Michałowo zajmuje szóste miejsce w IV lidze ze stratą tylko jednego punktu do trzeciego Tura. Imponuje skutecznością, bo w siedmiu ligowych meczach zdobył dotychczas 19 goli. W tegorocznym pucharze rozegrał — podobnie jak Tur — tylko jedno spotkanie. W 1/16 finału pokonał na wyjeździe Rudnię Zabłudów 4:1 (po dwa gole strzelili Maciej Kondracki i 17-letni Kamil Trofimczuk).
Statystyki z tego meczu na portalu „Łączy nas piłka" -> https://www.laczynaspilka.pl/rozgrywki/mecz/rudnia-zabludow,ks-michalowo,2349551.html
Klub z Michałowa jest jednym z zamożniejszych na Podlasiu, bo korzysta ze znaczącego wsparcia swojego miasta. Stać go też na zatrudnienie sporego zaciągu niezłych piłkarzy z Białegostoku. Wśród nich są byli zawodnicy Tura: 43-letni bramkarz Robert Kucharczyk i 34-letni stoper Przemysław Koźlik, a także m.in. obrońcy: Tomasz Bernatowicz (38 lat, niegdyś w trzecioligowym ŁKS-ie Łomża), Łukasz Gryko (25 lat, wcześniej III liga w Zniczu Biała Piska, MKS-ie Ełk i Olimpii Zambrów) i Jakub Małyszko (23 lata, III liga w Narewce), pomocnicy: Mateusz Prolejko (21 lat, III liga w Jagiellonii II i Olimpii Zambrów), Piotr Skiepko (24-lata, III liga w Narewce i Wasilkowie) oraz Mateusz Sołowiej (26 lat, III liga w Dębie Dąbrowa Białostocka), a także 22-letni napastnicy z Jagiellonii: Damian Grabowski i Maciej Kondracki oraz 20-letni atakujący z Łap Łukasz Roszkowski.
Na papierze jest to więc rywal bardzo mocny, ale na pewno do pokonania. Zwłaszcza, że wiosną bielszczanie w Michałowie wygrali dosyć łatwo 4:1, a gospodarze niczym wielkim nie zaimponowali. Michałowo bowiem skład personalny ma bardzo mocny, ale forma ich zawodników jest sporą niewiadomą. To zespół, który z każdym może wygrać, ale też zdarzają mu się poważne wpadki.
Wszystkie pary 1/8 finału Podlaskiego Pucharu Polski prezentuje w swoim serwisie internetowym Podlaski Związek Piłki Nożnej -> https://podlaskizpn.org/terminarz-rozgrywek-ligi-puchar-polski-iii-runda/
A już dziś (28 września) zawodników Tura czeka ligowy wyjazd do Białegostoku na starcie z tamtejszym Hetmanem. Mecz rozpocznie się o godz. 18.30 przy sztucznym oświetleniu na bocznym boisku stadionu miejskiego przy u. Słonecznej 1 w Białymstoku.
Terminarz 8. kolejki IV ligi w portalu „Łączy nas piłka" -> https://www.laczynaspilka.pl/rozgrywki/nizsze-ligi,32319.html?round=8
Dzień później (29 września) rozegrane zostaną mecze w podlaskiej klasie A. Do ciekawego starcia derbowego dojdzie w Pilikach, gdzie rezerwy Tura podejmą lidera — brańskiego Pioniera (godz. 13.00). Orla zagra w Koszelach z Husarem Nurzec (godz. 14.00), a w Boćkach Bocian będzie rywalizował z Iskrą Wyszki (godz. 16.00).
Terminarz meczów 6. kolejki klasy A na portalu "Łączy nas piłka" -> https://www.laczynaspilka.pl/rozgrywki/nizsze-ligi,32321.html?round=6
Ostatni mistrzowski mecz Tura z Michałowem:
Michałowo, 15.6.2019 — IV liga
KS Michałowo — Tur Bielsk Podlaski 1:4 (0:1)
Bramki: 0:1 - 22' Łochnicki, 0:2 - 47' Stypułkowski, 1:2 - 55' Wołczyński, 1:3 - 60' Stypułkowski, 1:4 - 79' K. Kulikowski (k).
Czerwona kartka — 58' Car (druga żółta za faul).
Żółte kartki: Koźlik, Rybołowicz (KS); Car, P. Kosiński, R. Kulikowski (Tur).
Michałowo: Kucharczyk — M. Tomczyk, Koźlik, Rybołowicz, Małyszko — Ł. Roszkowski (47' J. Konon), Barnatowicz, P. Skiepko, Grabowski — Kondracki, Wołczyński (85' Andruszko).
Tur: Plisiuk — K. Kulikowski, P. Kosiński, Car, Falkowski, R. Kulikowski — Pęza, A. Lewczuk, Łochnicki — Stypułkowski (86' Szklarz), Daniłowski (72' Grygoruk).
(jan)


