REKLAMA

 

Majówka w Brańsku. Pokaz zabytkowych pojazdów, rekrutacja u Skowronków i obchody święta Konstytucji [WIDEO, FOTO]

W Brańsku w czasie majówki działo się dość dużo. Był pokaz zabytkowych pojazdów, występy i rekrutacja LZPiT Skowronki, tradycyjne obchody święta Konstytucji 3 Maja, a nawet zawody wędkarskie. Najdłuższy weekend w roku zakończyło świętowanie Dnia Strażaka.

 

REKLAMA

 

Zlot Pojazdów Retro

1 maja na terenie placu miejskiego i ulic przyległych odbyła się cykliczna impreza plenerowa organizowana przez tutejszy MOK „2. Zlot Pojazdów Retro”. Pomysłodawcą imprezy jest Krzysztof Kuczaba. Uroczystego otwarcia wydarzenia dokonali burmistrz Eugeniusz Koczewski oraz poseł Stefan Krajewski. Na zlocie można było zobaczyć ponad 50 zabytkowych pojazdów. W tym roku po raz pierwszy pojawiły się ciągniki rolnicze, a nawet drewniany wózek dziecięcy.

Nagrodę publiczności w kategorii ciągnik otrzymali Ignacy i Romuald Kołoszko. Za najładniejszy motocykl uznano motorower Alana Kunickiego. Pierwsze miejsce w konkursie na samochód publiczności zajął Krzysztof Zawada, drugie – Dawid Kuczaba, a trzecie Artur Markowski.

Tego samego dnia na scenie wystąpiły brańskie Skowronki.

Święto Konstytucji 3 Maja

W 232. rocznicę tego wydarzenia mszę świętą w intencji Ojczyzny celebrował proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Brańsku ks Andrzej Ulaczyk. Po jej zakończeniu poczty sztandarowe, władze miasta, przedstawiciele zakładów pracy, jednostek organizacyjnych, partii i stowarzyszeń przeszli w pochodzie na plac miejski, gdzie odbyła się dalsza część obchodów.

Po złożeniu kwiatów przez delegacje, przed pomnikiem Konstytucji 3 Maja, przemówienie okolicznościowe wygłosił burmistrz Eugeniusz Koczewski.

Część artystyczną przygotowały dzieci i młodzież z Zespołu Szkół im. Armii Krajowej w Brańsku pod kierownictwem pani Doroty Krystosiak i pani Elżbiety Malinowskiej oraz Ludowy Zespołu Pieśni i Tańca  „Skowronki” pod kierownictwem Mirosława Szymańskiego.

W uroczystości uczestniczyły poczty sztandarowe: Banku Spółdzielczego w Brańsku, Zespołu Szkół im. Armii Krajowej w Brańsku, Ochotniczej Straży Pożarnej w Brańsku oraz NSZZ Rolników Indywidualnych ”Solidarność”.

Dzień Strażaka 4 maja opisywaliśmy w oddzielnym artykule, natomiast relacja z zawodów wędkarskich na brańskim zbiorniku retencyjnym pojawi się już niebawem.

CZYTAJ TEŻ:

Dzień Strażaka 2023 w Brańsku [WIDEO, FOTO]

 (kp)

Galeria zdjęć: MOK w Brańsku

REKLAMA

Facebook

Instagram