Ostrowscy Band są znanym i cenionym w Brańsku i okolicach zespołem weselnym. Jak sama nazwa może wskazywać, jest to kapela rodzinna. Na czas ogólnopolskiej domowej kwarantanny współtworzące grupę rodzeństwo Jola i Piotrek postanowiło umilać trudny czas regularnymi występami w internecie - na Facebooku i Instagramie. Inicjatywa spotkała się z dużym entuzjazmem słuchaczy.
Akcja wykonywania akustycznych wersji znanych piosenek rozpoczęła się 25 marca. Dotyczyła ona składania propozycji piosenek, które Piotrek zagra na gitarze, a Jola zaśpiewa. Szybko uzbierało się kilkadziesiąt utworów, z których na pierwszy ogień poszedł cover utworu grupy Hey - „Moja i twoja nadzieja". Wybór tej piosenki nie był przypadkowy - jest ona powszechnie kojarzona z akcją pomocy dla osób poszkodowanych w wyniku powodzi, która w 1997 roku nawiedziła południową i zachodnią Polskę. Obecnie Polacy również jednoczą się pomagając służbie zdrowia (szycie maseczek, drukowanie plastikowych przyłbic, obiady dla personelu medycznego) oraz chorym (zbiórki na kupno respiratorów dla szpitali).
Kolejnym utworem, który został wykonany przez Ostrowskich był „What a wonderful world" z repertuaru Louisa Armstronga - tym razem w zamyśle wykonawców było wlanie optymizmu w serca słuchaczy, zgodnie z przesłaniem tego standardu z 1967 roku. Inny evergreen to „Fly me to the moon" Franka Sinatry - to piosenka jeszcze starsza, bo stworzona 66 lat temu.
W jednej ze swoich relacji na Instagramie członkowie Ostrowscy Band zamieścili też cover znanej piosenki Lady Pank. - Tytuł piosenki jest bardzo wymowny i pasuje do obecnej sytuacji, ponieważ brzmi on „Zabić strach". Piotrek zagrał solo gitary z początku tej piosenki. Zadedykował on ją swojemu przyjacielowi Przemkowi, który bardzo lubi ten utwór - opowiada Jola Ostrowska
- Gramy z #zostańwdomu #gramywdomu. Nasz hasztag na instagramie to #ostrowscyband. Bardzo dużo ludzi do nas pisało odnośnie piosenek, które chcieliby usłyszeć. Postaramy się większość z nich zrealizować zaraz po Wielkanocy, a jedną (cover słynnej piosenki tanecznej) opublikujemy na pewno w czasie świąt. Można nas obserwować również na Facebooku. Zachęcamy Was do uczestnictwa w naszej akcji - podsumowuje najmłodsza członkini zespołu.
(kp)


