W czwartek 27 października po trzech dniach przesłuchań konkursowych zakończył się XXIII Edycję Konkursu Recytatorskiego "Trójgłos Poetycki" W ostatnim dniu na naszej scenie zaprezentowali się recytatorzy ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
Podczas tego konkursu uczestnicy podzieleni na poszczególne kategorie wiekowe recytują wiersze w trzech językach polskim, białoruskim, ukraińskim (stąd nazwa Trójgłos), ewentualnie gwarą.
We wtorek konkurs rozpoczął się od prezentacji najmłodszych uczestników, czyli przedszkolaków oraz seniorów.
CZYTAJ WIĘCEJ:
W kolejnych dniach prezentowali się uczestnicy z kolejnych kategorii wiekowych.
Komisja konkursowa postanowiła przyznać nagrody:
KATEGORIA IV (klasy 7-8):
I nagrodę otrzymuje: Nina Białowieżec ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Sybiraków w Białymstoku
II nagrodę: Michalina Kościna ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Sybiraków w Białymstoku, Martyna Gerez i Taisa Fionik z Bielskiego Domu Kultury
III nagrodę: Aleksandra Tereszczuk ze Szkoły Podstawowej w Augustowie
Wyróżnienia otrzymują: Daria Solka, Maja Jermałowska, i Magdalena Żychoń ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. A. Mickiewicza w Bielsku Podlaskim, Maja Kuczko ze Szkoły Podstawowej w Augustowie oraz Oliwia Rzepko z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Narwi
KATEGORIA V (szkoły ponadpodstawowe):
I Nagrodę otrzymuje: Aleksandra Maksimiuk z LO z DNJB w Hajnówce, Eliasz Fionik z II LO z BJN im. B. Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim
II Nagrodę przyznano: Martynie Kierdelewicz z LO z DNJB w Hajnówce
III Nagrodę otrzymuje: Jan Daniluk z I LO im. T. Kościuszki w Bielsku Podlaskim
Wyróżnienie przyznano: Marcie Chileckiej i Bartoszowi Jakoniukowi z LO z DNJB w Hajnówce, Annie Zawadzkiej z I LO im. T. Kościuszki w Bielsku Podlaskim
KATEGORIA II (klasy 1-3):
I nagrodę otrzymują: Sara Karczewska ze Szkoły Podstawowej nr 3 z DNJB im. J. Kostycewicza w Bielsku Podlaskim
Leon Troc z Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Łukasza w Bielsku Podlaskim, Damian Bartoszuk ze Szkoły Podstawowej z DNJB im. Ziemi Orlańskiej w Orli
II nagrodę: Kornelia Pęczkowska, Julian Gawryluk i Melania Troc ze Szkoły Podstawowej nr 3 z DNJB im. J. Kostycewicza w Bielsku Podlaskim,
Wiwianna Wesołowska z Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Łukasza w Bielsku Podlaskim, Ewelina Szeretucha ze Szkoły Podstawowej z DNJB im. Ziemi Orlańskiej w Orli
III miejsce: Anastazja Rejent, Joachim Ignatowicz, Lena Leoniuk i Oksana Masłowska ze Szkoły Podstawowej nr 3 z DNJB im. J. Kostycewicza w Bielsku Podlaskim
Wyróżnienia: Tymon Prokopiuk, Magdalena Taranta, Aleksandra Kulesza, Oliwia Pawliszyn ze Szkoły Podstawowej nr 3 z DNJB im. J. Kostycewicza w Bielsku Podlaskim, Lena Własiuk z Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Łukasza w Bielsku Podlaskim, Nika Borowik ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Sybiraków w Białymstoku, Iga Żużel i Maria Potapowa ze Szkoły Podstawowej z DNJB im. Ziemi Orlańskiej w Orli,
Kinga Kuczko ze Szkoły Podstawowej w Augustowie, Magdalena Gerez z Bielskiego Domu Kultury, Lena Kaniewska ze Szkoły Podstawowej w Augustowie
KATEGORIA III (klasy 4-6):
I nagrodę otrzymują: Julia Aleksiejuk ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Sybiraków w Białymstoku, Mykhailo Potapow ze Szkoły Podstawowej z DNJB im. Ziemi Orlańskiej w Orli
II nagrodę: Olga Stepaniuk ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Sybiraków w Białymstoku, Anna Reszetnikow i Nikola Hołodok ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. A. Mickiewicza w Bielsku Podlaskim, Bartosz Demaniuk ze Szkoły Podstawowej nr 3 z DNJB im. J. Kostycewicza w Bielsku Podlaskim
III nagroda: Zofia Gołubowska ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Sybiraków w Białymstoku, Julia Monachowicz i Sara Karczewska ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. A. Mickiewicza w Bielsku Podlaskim, Róża Niewińska ze Szkoły Podstawowej z DNJB im. Ziemi Orlańskiej w Orli
Krzysztof Wawulski ze Szkoły Podstawowej w Augustowie, Julia Kierdelewicz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czeremsze, Dominika Lepay ze Szkoły nr 51 w Białymstoku
Wyróżnienia przyznano: Gabrieli Tworkowskiej i Dmytro Sirenko z Zespołu Szkól Specjalnych, Katarzynie Parfieniuk i Gabrieli Ostapkowicz z Zespołu Szkolno-Przdszkolnego w Czeremsze, Aleksandrowi Lewczukowi ze Szkoły Podstawowej nr 3 z DNJB im. J. Kostycewicza w Bielsku Podlaskim
Opr. (ms)
Trójgłos Poetycki 2022 (Bielski Dom Kultury):