Po świętach zazwyczaj rozpoczyna się sezon studniówkowy. Rok temu w dobie pandemii imprez tych nie było. Jak będzie w tym roku?
Z czterech szkół ponadpodstawowych tylko w połowie będą organizowane bale na sto dni przed maturą.
Odbędą się one tylko w liceach ogólnokształcących.
Maturzyści z Białorusów, czyli II LO z białoruskim językiem nauczania im. Bronisława Taraszkiewicza na balu studniówkowym będą bawić się w niedzielę 23 stycznia w Czterech Porach Roku.
Ich koledzy z Kościuchów, czyli I LO im Tadeusza Kościuszki tradycyjnie bal studniówkowy organizują w szkole. A odbędzie się on 4 lutego.
Rolniki, czyli Zespół Szkół nr 4 im. Ziemi Podlaskiej oraz Mechaniaki, czyli Zespół Szkół nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego z organizacji studniówki w tym roku zrezygnowały.
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. K. Kluka w Rudce równieś studniówki mieć nie będzie, ale wzamian planowany jest bal maturalny na przełomie kwietnia i maja.
(azda)