Przedszkole na Hołowiesku, Stowarzyszenie Ojcowizna Ziemi Bielskiej oraz Parafia Opatrzności Bożej serdecznie zapraszają przedszkolaków wraz opiekunami i rodzicami do udziału w sportowej rywalizacji drużyn przedszkolnych.
To już IV Bielska Przedszkolada. Ubiegłoroczna edycja odbyła się online, jedynie wręczenie nagród zorganizowano bezpośrednio. Tym razem wszystko odbędzie się stacjonarnie.
Do tegorocznej rywalizacji zgłosiło się 10 przedszkoli z terenu miasta oraz gminy Bielsk Podlaski. W imprezie udział weźmie około 250 dzieci, nie licząc opiekunek. Zawody odbędą się na Hołowiesku na placu przed Przystanią Opatrzności (byłym Dworku Smulskich). Przedszkola będą rywalizować o puchar prałata.
Przedszkolada odbędzie się w dniach: 16 oraz 17 czerwca (środa i czwartek) 2021 roku.
- Zapraszamy dzieci, które nie uczęszczają do żadnego przedszkola do rywalizacji w specjalnie otwartej grupie: 3-latki - środa godz. 10.00; 4-latki - godz. 12.00; 5-latki - czwartek godz. 10.00; 6 latki godz. 12. Dzieci otrzymają napoje, poczęstunek kanapki, owoce i słodycze. Każdy z uczestników otrzyma medal - dodaje ksiądz prałat Zbigniew Karolak, proboszcz parafii Opatrzności i inicjator imprezy.
Imprezę swoim patronatem objęli: Jarosław Borowski, burmistrz Bielska Podlaskiego oraz Raisa Rajecka, wójt gminy Bielsk Podlaski.
CZYTAJ WIĘCEJ:
Koronawirus nie przeszkodził w zorganizowaniu Przedszkoliady. Wygrało przedszkole numer 5 [FOTO]
(ms)
Zdjęcia z poprzednich edycji Przeczkolady (Przedszkole na Hołowiesku)